A Zalaegerszeg csapata hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Pakssal, ami azt jelenti, hogy a Ferencváros elleni kupadöntőre készülő vendégek utóbbi kilenc meccsükből csak egyet tudtak megnyerni a bajnokságban.

A két csapat ezt megelőző 26 egymás elleni meccsén egyszer sem volt 0-0 a végeredmény, és a 25. percben Kovács Barnabás passza után Mim Gergely egy remek lövéssel gondoskodott arról, hogy ezúttal is szülessen gól.

A hazai csapat addigra már túl volt egy kapufán Antonio Mance révén, és általában is veszélyesebben játszott, mint a vendégek.

A hazai gól után nagyobb sebességre kapcsolt a Paks, többet volt a labda a vendégeknél, Dombónak is akadt munkája, mégis a ZTE szerezhetett volna újabb gólt, de a 39. percben Mance fejese után a keresztléc mentett.

Márton Gábor a 41. percben lecserélte Zoran Lesjakot, a klubtól hat szezon után távozó veterán horvát védő pedig vastaps kíséretében, elérzékenyülve bandukolt le a pályáról, miután minden csapattársát megölelgette.

Közvetlenül a szünet előtt váratlanul egyenlített a Paks: Windecker József pörgette fel magának a labdát, majd lőtte azt a meglepett Dombó mellett a kapu jobboldalába (1-1).

Fordulás után Mezei lőtt az oldalhálóba, a frászt hozva a hazai drukkerekre. A következő komolyabb helyzetre a 75. percig kellett várni, akkor Croizet lőhetett 16 méterről, de a francia középpályás jócskán a kapu fölé bombázott. A következő percekben Káprály Mihály játékvezetőnek egy-két sárga lappal kellett megfékeznie az egymás rugdosásába kezdő játékosokat.

A döntetlen azt jelenti, hogy a Paks az utóbbi kilenc meccséből csak egyet tudott megnyerni (3 döntetlen, 5 vereség), és a tabellát sokáig vezető csapatnak még a második helye is veszélybe kerülhet. A Paks legközelebb május 15-én 19.30-tól a Puskás Arénában lép pályára, ahol a Ferencváros lesz az ellenfele a Magyar Kupa döntőjében.