Cikkünk folyamatosan frissül
Két szenzációsnak ígérkező negyeddöntővel folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája. A spanyol fővárosban a rekordgyőztes Real Madrid fogadja a címvédő Manchester Cityt, míg az angol bajnoki címre hajtó Arsenal a gödörben lévő Bayern Münchent látja vendégül Londonban. A mérkőzéseket terrorfenyegetettség miatt jelentős rendőri készültség mellett rendezik meg.

Nem véletlenül tartják sokan előre hozott döntőnek a 14-szeres győztes Real Madrid és a címvéd Manchester City párharcát, hiszen az idei sorozat két talán legjobb formában lévő csapata találkozik a Bernabéuban. A City egyedüliként hibátlan az idei kiírásban, Pep Guardiola mind a nyolc eddigi meccsét megnyerte. Londonban nagy kérdés lesz, hogy a Premier League bajnoki címére hajtó Arsenal mennyire akar vagy tud felpörögni a Bundesliga trónjáról letaszított Bayern München ellen. A bajoroknak ugyanis ez az egyetlen esélyük, hogy valamit kihozzanak a szezonjukból.

20:40
2024. április 9.

Jöjjön akkor az igazi show!

Londonban és Madridban egy-egy szuperrangadóval megkezdődnek a Bajnokok Ligája negyeddöntői.

20:43

Szuperrangadó kicsit túl korán

A 14-szeres bajnok, azaz rekord BL-győztes Real Madrid fogadja a tavalyi szezonhoz hasonlóan idén is megállíthatatlannak tűnő, egyedüliként hibátlan Manchester Cityt. Jó meccs lesz? Az hát! Csak kár, hogy már a negyeddöntőben látjuk.

20:46

De lehet, hogy jobban járunk, ha Londonra figyelünk

Az Emiratesben ugyanis a régen látott jó formában lévő, és ezúttal tavasszal sem kidurranó Arsenal fogadja azt a Bayern Münchent, amelyik a Bundesliga-aranytól már elköszönt, a Német Kupából már régen kiesett, így az egyetlen, ahol még alkothat valamit, az a Bajnokok Ligája.

Terrorfenyegetés árnyékában

A negyeddöntők mind a négy helyszínén készültségben állnak a hatóságok a legmagasabb szintre emelt terrorfenyegetés miatt

20:59

Így várták a szurkolók a Real Madridot

21:02

Ancelotti és a 200.

Bizony, az olasz Maestrónak ez lesz a 200. meccse a Bajnokok Ligájában. 200 szorongással és szenvedéssel eltöltött alkalom...

21:03

Egy percet kellett várni az első sárga lapra

Aurélien Tchouaméni rőgta fel a kiugró Jack Grealisht-t.

21:05

Vezet a Manchester City!

Ez hihetetlen, egy óriási potyagóllal vezet a Manchester City a 2. percben. A Grealish által kiharcolt szabadrúgást Bernardo Silva lőtte laposan a jobb alsó felé, Lunyin pedig egyszerűen bevédte a labdát. 1-0 a City javára!

21:10

Őrületes hajtás kezdődött Madridban

A Real egyből próbálta visszavenni a kezdeményezést, de azért megint csak Lunyinnak kellett védenie Haaland közeli lövése után.

21:15

12. perc: óriási mázlival egyenlít a Real Madrid

Camavinga gondolta úgy, hogy lőni kéne 25 méterről, így is tett, a Ruben Díason megpattanó labda pedig becsapta Ortegát, ezzel 1-1.

21:18

14. perc: Ez hihetetlen, vezet a Real Madrid!

Vinícius ugratta ki a saját térfeléről kilépő Rodrygót, aki lefutotta a védőt, majd Akanji lábai között elgurította a labdát, ami pont annyira kapott gellert a svájci védő lábán, hogy a kapust elkerülve a bal alsó sarokba guruljon. Így lett 0-1 után villámgyorsan 2-1- a Real Madrid javára.

21:19

Ha minden negyedóra ilyen lesz, egy szavunk nem lehet

21:21

Gyors gólváltás Londonban is

Amikor Camavinga gólt lőtt Madridban, ugyanakkor Bukayo Saka is betalált Londonban, de nem sokáig örülhetett a vezetésnek az Arsenal, mert a 18. percben Gnabry révén egyenlített a Bayern München.

21:27

Rodrygo az angolok végzete

A Real Madrid fiatal brazilja eddig hat gólt lőtt a BL egyenes kieséses szakaszában: hármat a Chelsea-nek és hárma a Manchester Citynek.

21:31

A Real után most a City passzolgat

A gyors gólok után kicsit visszavettek az őrült tempóból a csapatok, de érezni a meccsen, hogy lesz még itt gól. Talán nem is egy.

21:32

30. perc: újabb Real-helyzet

Rodrygo középre tartó lövését védte biztosan Ortega.

21:33

32. Fordulat Londonban, vezet a Bayern

A szó szerint minden meccsen betaláló Harry Kane büntetőjével már 2-1-re vezet a Bayern München az Arsenal otthonában.

21:39

36. perc: Bellingham adja és kapja is

A Real Madrid angol támadója került a földre, de a kemény belépő után nem fújt a bíró. Bellingham kicsit talán bosszúból ezért hátulról oda pakolt egy kicsit Rúben Díasnak.

21:39

38. perc: A második sárga lap Madridban

Ezt Akanji kapja Rodrygo felrúgásáért. Ami jár az jár.

21:44

42. perc: Nagy madridi helyzet

Egy labdaszerzés után két passzal már City tizenhatosán belül volt Vincíus, de most senkin nem pattant meg a labda, így Ortega simán fogta a lövést.

21:48

45. perc: Londonban már szünet van

Jogos a németek öröme, mert két kaput eltaláló lövéssel tudtak fordítani, amiből az egyik 11-es volt.

21:50

45+3. perc: 10-0-t játszik a Real Madrid

Tíz emberrel védekezik a spanyol sztárcsapat, ha kell. Ha meg úgy hozza a helyzet, akkor Vinícius meglódul az angolok kapuja felé.

21:51

45+3. perc: Jön a szünet Madridban is

A lényeg röviden:

22:04

Harry Kane, te vagy az?

Én hát, vághatná rá a jól fésült angol csatár, aki utóbbi 11 góljából már a nyolcadikat szerezte 11-esből az Arsenal ellen.

22:06

46. perc: Kezdődik a második félidő Madridban

Londonban pedig már az 50. percben járnak a csapatok.

Martinelli (11) kergeti Kimmichet az Emirates Stadionban
Fotó: Adrian DENNIS / AFP

22:10

49. perc: Grealish lőtt fölé

Kicsit csalódottak vagyunk... az első félidőben ilyenkor már régen 1-0 volt, most pedig Jack Grealish jócskán a kapu fölé szálló lövéséről kell írnunk, mint helyzetről.

22:15

53. perc: Bellingham akcióban

Egy labdaszerzés után már a 16-oson belül Rúben Díast ülteti be a hintába Jude Bellingham, majd laposan a hosszú alsó mellé gurít.

22:17

Ancelotti Guardiola ellen

Mesterek mesterei, azaz két szenzációs edzőlegenda meccsel egymás ellen:

22:21

60. perc: Foden is megszólalt

Az angol sztár eddig nem sokat villogott, pedig óriási szezonja van: ezúttal 17-ről lőtt, de Lunyin biztos kézzel fogta a labdát.

22:25

64. perc: Az első szöglet Madridban

Nem hazudunk, tényleg Grealish szöglete volt az első a meccsen. Mondjuk, bedobásból sincs sokkal több, a fiúk tudják, hogy kell a vonalak között tartani a labdát.

22:27

65. Phil Foden rúgott óriási gólt

A meccsen eddig nem sokat mutató Phil Foden kapott labdát a kaputól 18 méterre, jobbal átvette ballal pedig piszkosul nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2-2 az állás!

22:31

Nézze meg Foden bombáját

Talán pár percig még elérhető lesz. Megéri megnézni:

22:32

71. perc: Elképesztő, de fordít a Manchester City!

Ezúttal Josko Gvardiol lőtt képesztően nagy gólt! Real-City 2-3!

22:36

76. perc: Egyenlít az Arsenal is

Londonban Leandro Trossard a hős, az ő góljával egyenlített ugyanis az Arsenal a Bayern ellen, ezzel 2-2 az állás.

22:37

Ancelotti kettőt cserélt

A Real edzője a 72. percben Rodrygo és Kroos helyett Brahim Díazt és Luka Modricot küldte pályára.

22:40

79. perc: Nem hiszünk a szemünknek, itt a hatodik gól!

Az első félidő potyái után a másodikban csak szépségdíjas gólok születnek: ezúttal Vinícius passza után Valverde lövi ki kapásból a jobb alsót, és lesz ezzel 3-3 az eredmény!

22:47

86. perc: Vinícius pihenőt kap

Azt nem állítjuk, hogy örül neki, mindenesetre Joselu állt be a helyére.

22:48

Guardiola is cserél

A City első változtatása: második angol gólt szerző Foden sántikál le a pályáról, Julian Álvarez állt be a helyére.

22:50

Vinícius nem csak a gólszerzésben hatékony

A Real brazil sztárja már 11 gólpassznál jár a BL egyenes kieséses szakaszában:

22:51

Négy perc lesz a hosszabbítás Madridban

Eközben Londonban már valóban a 94. percben gyűrik egymást a csapatok.

22:54

Londonban vége a dalnak

97 perc játék után Arsenal - Bayern München 2-2.