A labdarúgó Merkantil Bank Liga 29. fordulójának kiesési rangadóján a Budapest Honvéd 4-0-ra legyőzte a Pécs csapatát a Bozsik Arénában, ezzel Csertői Aurél együttese óriási lépést tett a bennmaradás felé, míg Mátyus János csapata továbbra is a veszélyzónában van.

A legutóbbi hét meccséből a Honvéd hármat megnyert, négyet elveszített, a klubnál pedig kaotikus állapotok uralkodnak. Április elején robbant a hír, hogy magyar és külföldi befektetőkkel is tárgyal a Honvéd eladásáról Bozó Zoltán, a kispesti klub tulajdonosa. A szebb napokat is látott fővárosi együttes közel került a kieséshez az NB II-ben is, ezt pedig már nagyon nehezen viselik a szurkolók. A Budapest Honvéd a közösségi oldalán csak úgy záporoznak a kommentek a posztok alá, a drukkerek már nem nagyon tudják megemészteni a csapat teljesítményét.

Budapest Honvéd - Pécsi MFC, Honvéd-pécs, HonvédPécs, labdarúgás, foci, Merkantil Bank Liga, 29. forduló, 2024.04.21.
Geroge F. Hemingway, a Honvéd korábbi tulajdonosa is ott volt a meccsen
Fotó: Polyák Attila - Origo

A Honvéd helyzete nehéz, de nem kilátástalan, ugyanis a sorsa a saját kezében van. Csertői Aurél csapata az előző fordulóban győzni tudott az utolsó helyen álló Mosonmagyaróvár otthonában, most pedig szintén hatpontos rangadó várt a Honvédra, a szintén kiesés ellen küzdő Pécs ellen.

„Hatpontos mérkőzés vár ránk, ez egyértelmű.

Igaz, a mi helyzetünkben nemcsak ez a találkozó, hanem mindegyik meccs kulcsfontosságú. A hazai mérlegünkön továbbra is javítani kell, sokkal több pontot kell szereznünk a Bozsik Arénában. A végéhez közeledik a bajnokság, mondhatjuk, hogy ez már a szezon hajrája, ami érezhető is a csapatokon. Élet-halál harc vár ránk, persze emellett focizni is kell, no meg gólt rúgni

– nyilatkozta a meccs előtt Csertői Aurél, aki arról is beszélt, hogy a fiatal játékosai feszültebbek kicsit, mert tudják, hogy több van bennük.

Csertői Aurél, a Honvéd edzője

A Honvéd háza táján fontos fejlemény volt, hogy először ülhetett le a csapat kispadjára a korábbi magyar válogatott támadó, az áprilisban igazolt Futács Márkó.

A találkozó kiegyenlített játékot hozott, az első félidőben mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de a Honvéd kapusa, Dúzs Gellért és a pécsi Helesfay Donát is remek napot fogott ki. A 29. percben aztán egy baloldali beadás után eltűnt egy kispesti játékos a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kapott a Honvéd. A labda mögé Lőrinczy Attila állt oda, és magabiztosan a kapu közepébe bombázott (1-0).

A pécsiek a bekapott gól után fejetlenül mentek előre, ennek pedig az lett az eredménye, hogy a 32. percben a Honvéd növelni tudta az előnyét egy kontra után. Egy szép támadás végén Kerezsi Zalán beadása után Lőrinczy kapta a labdát a 11-es pont magasságában, a kispesti támadó pedig kapásból a kapu jobb oldalába lőtt (2-0).

A Honvéd-szurkolók remek hangulatot csináltak

A folytatásban a Pécs akarata érvényesült, de a kispestiek kapusa, a 22 éves Dúzs Gellért továbbra is ihletett formában védett, a 64. percben pedig a semmiből eldöntötték a meccset a fővárosiak. Egy újabb kontratámadás végén Adorján Krisztián indította Lőrinczyt, aki középre passzolt az érkező Kerezsinek, a Honvéd támadója pedig tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (3-0).

A házigólkirály Kerezsi Zalán gólöröme

Ezt követően a Pécs becsületből ment előre, de a Honvéd már rutinból lehozta a meccset, ráadásul a 71. percben újabb gólt szerzett. Kerezsi egy szép cselt követően elfutott a bal szélen, majd a középre tett labdájára Gergely Bobál érkezett és öt méterről a bal alsó sarokba fejelt (4-0).

Bobál Gergely állította be a végeredményt

Győzelmével a Honvéd óriási lépést tett a bennmaradás felé. Csertő Aurél csapata feljött a tabella nyolcadik helyére, és már kilenc ponttal előzi meg a 15. kieső helyen álló BVSC-Zugló csapatát. A Mátyus János vezette Pécs a 14. helyről várhatja az NB II végjátékát, de a bennmaradás szempontjából pokolian nehéz dolga lesz a mecsekaljai csapatnak.