Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdai este az utolsó két nyolcaddöntőt is lejátszották a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madrid a milánói 1-0-s vereség után a visszavágón 2-1-re legyőzte az olasz bajnokságban listavezető Intert. A hosszabbítás után aztán Diego Simeone csapata drámai tizenegyespárbajban kiejtette a tavalyi döntőst a BL-ből és bejutott a legjobb nyolc közé. A Borussia Dortmund a holland PSV Eindhoven felett aratott 2-0-s sikerével harcolta ki a továbbjutást a negyeddöntőbe.

Kövesse velünk az eseményeket percről percre!

20:24
2024. március 13.

Elképesztő formában az Inter

Nehéz feladat előtt áll a formaingadozással küzdő és felemás teljesítményt nyújtó Atlético Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcának visszavágóján, amelyen az egygólos előnnyel érkező és kirobbanó formában futballozó Internazionalét fogadja szerdán.

FC Internazionale v Atalanta BC - Serie A TIM
Lautaro Martínez vezérletével az Inter jelenleg Európa egyik legjobb csapata
Fotó: NurPhoto via AFP

Simone Inzaghi vezetőedző nagyszerűen működteti a milánói kék-feketék gépezetét, a csapata kiváló sorozatban van, legutóbb szeptember végén szenvedett vereséget tétmérkőzésen, sőt, december 29. óta sorozatban 13 összecsapáson győzött.

Az Internek az olasz bajnoki cím szinte már a zsebében van, tíz fordulóval az idény zárása előtt ugyanis 16 pont az előnye a második AC Milannal szemben. A csapat így minden erejével a BL-re koncentrálhat, ahol az előző kiírásban döntőig jutott, s ott 1-0-s vereséget szenvedett a Manchester Citytől.

20:27

Szenved az Atlético

Az olasz együttesnek 1-0-ra sikerült legyőznie az Atléticót a nyolcaddöntős párharc odavágóján, és a február eleje óta felemás eredményeket elérő spanyol fővárosi csapat azóta sem talált igazán magára. Diego Simeone tanítványai az Intertől elszenvedett vereség után döntetlenre voltak csak jók a nyeretlenül sereghajtó Almería otthonában a La Ligában, aztán kettős vereséggel búcsúztak a Király Kupa elődöntőjében az Athletic Bilbaóval szemben, majd bár legyűrték otthon a Real Betist, múlt szombaton a kieső helyen álló Cádiz vendégeként kaptak ki 2-0-ra.

Diego Simeone csapata a legutóbbi öt meccséből csak egyet nyert meg
Fotó: AFP

20:29

Hiányzik az első meccset eldöntő csatár

Néhány hiányzója mindkét vezetőedzőnek van, az Internél például vádlisérülés miatt minden bizonnyal harcképtelen lesz az odavágó egyetlen gólját szerző, osztrák válogatott Marko Arnautovic, de így is két jó erőkből álló együttes parázs csatájára van kilátás a Metropolitano Stadionban.

A jelenlegi erőviszonyok figyelembevételével jóval nagyobb esélye van a továbbjutásra az Internazionalénak, de az Atlético okozott már néhányszor meglepetést a BL-ben, ráadásul a mostani szezonban hazai pályán még veretlen a La Ligában, sőt, 14 meccséből 13-at megnyert.

20:31

A PSV-nek eddig nem ment a Dortmund ellen

A másik szerdai visszavágón a Borussia Dortmund látja vendégül a PSV Eindhovent, amellyel Hollandiában 1-1-es döntetlent játszott. A két együttesnek ez lesz a negyedik mérkőzése a BL történetében, s ezek közül még egyet sem sikerült megnyernie az eindhoveni alakulatnak. A 2002/2003-as kiírás őszi szakaszában a Dortmund 3-1-re diadalmaskodott vendégként, majd 1-1-et játszott riválisával saját közönsége előtt, ahol a mostani kiírás csoportkörében sem az AC Milannak, sem a Paris Saint-Germainnek, sem pedig a Newcastle Unitednek nem sikerült győznie.

A Dortmund a halálcsoportból jutott tovább
Fotó: AFP

20:34

A statisztika a hollandok ellen van

Az sem ígér sok jót a PSV-nek, hogy az európai kupaporondon még egyszer sem sikerült továbblépnie olyan oda-visszavágós párharcból, melynek első felvonásán 1-1-es döntetlent játszott. A statisztikákkal foglalkozó Gracenote kimutatása szerint a hollandoknak öt ilyen csatája volt eddig Európában, s mindannyiszor búcsúra kényszerültek.

PSV Eindhoven v Heracles Almelo - Eredivisie
A PSV 25 forduló után veretlenül vezeti a holland bajnokságot

A BL nyolcaddöntője a két szerda esti találkozóval véget ér, a negyeddöntő párosítását pénteken délben sorsolják ki.

20:49

Atlético-Inter: kezdőcsapatok

20:50

Dortmund-PSV: kezdőcsapatok

21:02

Elkezdődtek a meccsek

Az Atlético Madrid keményen bekezdett, és az első két percben a kapujához szegezte az Intert.

21:04

Ápolás

Lautaro Martínezt, az Inter kapitányát izomból arcon rúgták a labdával, megszédült az argentin támadó, de folytatni tudja a játékot.

21:06

Megvan az első gól

A Borussia Dortmund már a 3. percben megszerezte a vezetést a PSV Eindhoven ellen. Az angol válogatott Jadon Sancho lőtte ki a jobb alsót 18 méterről. Sancho gólja a linkre kattintva nézhető meg.

21:07

Ziccer Madridban

Az 5. percben az Atlético védője, Samuel Lino lépett ki a bal oldalon, nyolc méterről keményen megcélozta a hosszú alsót, azonban Yann Sommer óriási bravúrral védeni tudott.

21:10

Rohamoz az Atlético

A 10. percben járunk, továbbra is rohamoz a spanyol csapat, amely egészpályás letámadás alkalmaz, amivel nagyon megzavarja az olasz együttest.

21:14

Inter-ziccer

Egy labdaszerzés után az Inter holland szárnyvédője, Denzel Dumfries futott el a jobb oldalon, majd kilenc méterről ő is a hosszú alsót vette célbe, de a lövését Jan Oblak védeni tudta, a kipattanót pedig a holland játékos éles szögből a szlovén kapus kezébe lőtte.

21:18

Inter-helyzet

A 18. percben Lautaro Martínez 25 méteres lövése pattant meg Axel Witselen, a labda magasan szállt a léc alá, de Oblak a helyén volt és védeni tudott.

21:22

Atlético-helyzet

Koke játszott Griezmannhoz, aki 14 méterről kapura fordult, de rosszul találta el a labdát, ami így méterekkel a kapu fölé szállt.

21:29

Atlético-ziccer

A 28. perc végén egy bal oldali beadás után Alvaro Morata fejelt tíz méterről, de Sommer vetődve védeni tudta a bal alsóba tartó labdát.

21:34

Óriási bajban az Atlético

A 33. percben egy átmenet végén végén Barella kapta a labdát, aki visszakészítette azt a második hullámban érkező Dimarcónak, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt a balra vetődő Oblak mellett. A gól a linkre kattintva nézhető meg.

21:37

Máris egyenlített az Atlético

A 35. percben egy benyesett labdába Bastoni ért bele borzalmasan, az ellenféltől kapott labdát a kapu előtt álló Griezmann köszönte szépen, és öt méterről a jobb alsó sarokba lőtte. A gól a linkre kattintva nézhető meg.

21:43

Újabb Atlético-ziccer

A 43. percben Griezmann elé került a labda, a tizenhatoson belül egy testcsellel kibillentett egy védőt majd nyolc méterről megpróbálta a hosszúba belsőzni, de Bastoni bele tudott lépni a lövésbe.

21:48

Félidő

Maridban és Dortmundban is vége az első félidőnek. A Dortmund gyorsan vezetést szerzett a PSV elleni meccsen , így továbbjutásra áll. Az Atlético remekül futballozik az Inter ellen, a vezetést mégis az olasz csapat tudta megszerezni, azonban a madridi együttes két percen belül egyenílteni tudott, így semmi nem dőlt el. Izgalmas második félidő elé nézünk.

22:01

Simeone elképesztő mutatója

Ez Diego Simeone 50. hazai mérkőzése a Bajnokok Ligájában, a hetedik edző lett, aki elérte ezt mérföldkövet. Eddigi 49 hazai meccséből mindössze 5 vereséget szenvedett el (31 győzelem, 13 döntetlen mellett), ennél kevesebbszer egyetlen edző sem veszített az első 50 hazai BL-meccsén (Pep Guardiola és José Mourinho szintén ötször).

22:03

Jöhet a folytatás

Az Inter kezdte a második félidőt a madridi Metrpolitano Stadionban.

22:07

Türelmes az Atlético

Az első félidőt a spanyol csapat óriási intenzitással kezdte, a második félidőben viszont sokkal türelmesebben játszik a spanyol csapat, egyelőre elmaradnak a rohamok.

22:10

Griezmann majdnem duplázott

Az 52. percben Llorente egy gyönyörű esernyőcsellel elment Dimarco mellett a jobb szélen, majd visszagurított Griezmann-nak, aki kilenc méterről a bal alsót vette célba, de Sommer hatalmasat védett-

22:16

Helyzetjelentés

Az 58. percben járunk. A másik meccsen a Dortmund továbbra is 1-0-re vezet a PSV ellen Jadon Sancho korai góljával, ezzel pedig 2-1-es összesítésben továbbjutásra áll.

22:17

Llorente jobbról belőtt labdájára Moarat érkezett, 11 méterről azonban kapu fölé lőtt.

22:26

Elfogyott az Atlético?

Az első félidőben a madridi csapat rendkívül intenzíven futballozott, végig letámadta az Intert. Ennek azonban nyoma sincs a második félidőben. Vannak ugyan helyzetei a spanyol csapatnak, de akkora nyomást már nem gyakorol a milánói gárdára.

22:30

A 72. percben a Dortmund továbbra is 1-0-ra vezet a PSV ellen, azonban a holland csapat remekül futballozik, és vannak helyzetei. A kapura lövések aránya: 12-12

22:33

Atlético-lövés

A csereként beállt Rodrigo Riquelme húzott balról befelé, majd 18 méterről megpróbálkozott egy lövéssel, de a labda elakadt a blokkban és kicsorgott szögletre.

22:34

Itt volt az Inter meccslabdája

Az Atlético rosszul elvégzett szöglete után kontrázott az Inter, Lautaro Martínez ugratta ki a leshatáron Marcus Thuramot, a francia válogatott támadó ziccerbe került, de túl nagy gólt akart rúgni és 10 méterről fölé bombázta a labdát.

22:37

Betalált a Dortmund

A 77. percben Marco Reus szabadrúgására Niclas Füllkrug robbant be, a német válogatott támadó tíz méterről, kapásból a bal alsóba lőtt, a gólt azonban nem adták meg, mert Füllkrug lesről indult. A találat a linkre kattintva nézhető meg.

22:38

A 81. percben Correa jobról belőtt labdáját Depay vette le az ötösön, azonban a lövés előtt Darmian szerelni tudta.

22:43

Elképesztő izgalmak várhatók a hajrában

Az Atlético-Inter meccs 1-1-re áll, ez 2-1-es összesítésben az Inter továbbjutását jelentené, míg a Dortmun 1-0-ra vezet a PSV ellen, az pedig 2-1-es összesítésben a német csapat továbbjutását eredményezni. 5 perc van hátre a rendes játékidőből.

22:43

Mekkora helyzet maradt ki!!!

Memphis Depay, az Atlético holland válogatott támadója eresztett meg egy bombát, ami a jobb kapufán csattant.

22:44

Itt van a dráma!!!!!

A 86. percben Depay kapott egy átadást, lefordult a védőjéről, majd 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Az Atlético gólja a linkre kattintva nézhető meg.

22:48

Lesz újabb drámai fordultat?

Az Atlético-Inter meccsen letelt a 90 perc, három perc lesz a ráadás. Ha így marad, jöhet a hosszabbítás.

22:51

Még egy meccslabda

A 93. percben egy gyönyörű támadás végén Griezmann adott középre, ahol egyedül érkezett Riquelme, aki 10 méterről teljesen tisztán lőhetett, de tíz méterről kapu fölé helyezett, így jöhet a hosszabbítás.

22:54

A Dortmund eldöntötte

A 95. percben a Borussia Dortmund Marco Reus ziccerével megszerezte a második gólját a PSV ellen, ezzel pedig lezárta a meccset. A német csapat 3-1-es összesítéssel jutott tovább a legjobb nyolc közé. Reus gólja a linkre kattintva nézhető meg.

22:59

Megkeződött a hosszabbítás

A Bajnokok Ligája legjobb nyolc mezőnyében már hét csapat ott van. Angliában az Arsenal és a Manchester City, Németországból a Dortmund és a Bayern München, Spanyolroszágból a Barcelona és a Real Madrid, Franciaországból pedig a Paris Saint-Germain. Az utolsó kiadó helyért játszik a két csapat.

23:00

Hatalmas Inter-ziccer

A 93. percben egy jobb oldali beadás után Thuram maradt teljesen egyedül a 16-oson belül, kilenc méterről egyedül fejelhetett, de annyira meglepte, hogy senki nem fogja, hogy ijedtében kapu mellé fejelt egykitekert mozdulattal.

23:03

Hihetetlen, mekkora helyzetek maradnak ki

A 96. percben Griezmann lőtt balról középre egy labdát, Depay érkezett, aki hat méterről kapura pörgetett, de Sommer hatalmasat védett. A holland csatár a hajrában ennék sokkal kisebb helyzetből lőtt gólt.

23:04

Megint az Inter hagyott ki egy helyzetet

A 99. percben egy jobb oldali szögletre Lautaro Martínez érkezett, a hatméteres fejese azonban elkerülte a kaput. Úgy tűnik, egyik csapat sem a 11-espárbajra játszik.

23:07

Lehet, hogy kiállítás lesz?

Marcus Thuram, az Inter támadója birkózott Stefan Saviccsal, az Atlético védőjével. Majd egy óvatlan pillanatban a francia támadó megmarolta a montenegrói védő nemiszervét.

Ami egészen elképesztő, hogy a videóbíró-korszakban Thuram a pályán maradhatott.

23:09

Itt van Thuram mogyorózása

A videó a linkre kattintva nézhető meg.

23:13

A 107. percben Depay fordult le az emberéről, majd Correához játszott, aki 18-ről lőtt, de pont Sommer kezébe.

23:14

Vége a hosszabbítás első félidején

15 perc maradt a párharcból, ha nem lesz változás, jönnek a 11-es rúgások.

23:18

Kezdődik a második félidő

Az Atlético cserélt. Griezmann helyére Saúl Niguez érkezett, íg biztossá vált, hogy a spanyol csapat legnagyobb sztárja nem fog 11-est rúgni.

23:19

Az Internek nem sietős

Három perc telt el a hosszabbításból, az Inter hátul gurigázik. Úgy tűnik, az olasz csapatnak már nem sietős.

23:22

Keményen hajt az Atlético

A 110. percben járunk, a spanyolok nagyon elszántan mennek előre. Úgy tűnik, ők nem akarják a büntetőkre bízni a dolgokat.

23:24

Inter-lehetőséeg

A 113. percben a török Hakan Calhanoglu lőhetett 22. méterről szabadrúgást, de nem találta el a kaput.

23:28

Lesz-e újabb csavar a meccsben?

A 117. percben járunk, most mindkét csapat visszavett az iramból.

23:31

Atlético-szöglet

A 120. percben Riquelme lövése vágódott le a blokkról, jöhet egy szöglet. Az utolsó lehetőség az Atléticonak.

23:32

Sommer öklöz

Riquelme kapura tekerte a szögletet, de Sommer éber volt és kiöklözte a labdát. Vége a meccsnek, jöhet a 11-espárbaj.

23:35

Hamarosan jön a 11-es párbaj

A két kapus már elindult a kapu felé.

23:36

Az Inter kezd

A török Hakan Calhanoglu az első lövő. A török középpályás a jobb felsőbe bombázott (1-0).

23:37

Jön Depay

Az Atlético részéről Memphis Depay érkezett, aki izomból a léc alá lőtt (1-1).

23:38

Jön Sánchez

Az Inter részéről Alexis Sánchez érkezett, a középre tartó lövését Oblak lábbal védte (1-1).

23:39

Jön Saul

Az Atlético részéről Saúl Niguez jött, akinek a gyenge középre tartó lövését Sommer kiütötte.

23:39

Jön Klassen

Az Inter holland középpályása félmagasan jobbra lőtt, de Oblak ezt is védte (1-1).

23:40

Jön Riquelme

Az Atlético játékosa a kapu jobb oldalába lőtt a balra vetődő Sommer mellett (1-2)