Cikkünk folyamatosan frissül
Kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligájában két nyolcaddöntő odavágó mérkőzését rendezték. A tavalyi BL-döntős Inter hazai pályán harcolt ki minimális előnyt az Atlético Madrid ellen, míg Borussia Dortmund némi meglepetésre döntetlent ért el a PSV Eindhoven otthonába.

19:33
2024. február 20.

Szenzációs formában a tavalyi döntős

Az olasz bajnokságban az Inter úgy áll kilencpontos előnnyel az élen, hogy egy találkozóval kevesebbet játszott, mint közvetlen üldözője, a második Juventus. A BL-ben ráadásul veretlenül tudta le a csoportkört Simone Inzaghi vezetőedző együttese, amely ennek ellenére másodikként zárt saját négyesében, így sorsolták össze az E csoportot ugyancsak veretlenül megnyerő Atléticóval. A legutóbbi nyolc meccsét megnyerő Inter a saját közönsége előtt a Sassuolótól elszenvedett tavaly szeptemberi bajnoki vereség óta nem veszített tétmeccset, igaz, az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Bologna hosszabbítás után le tudta gyűrni a kék-feketéket.

19:59

A BL-ben javítana az Atlético Madrid

A madridiak az utóbbi hetekben összehoztak néhány meglepő eredményt, a Király Kupa elődöntőjében például otthon szenvedtek 1-0-s vereséget az Athletic Bilbaótól, majd a La Ligában szintén egy góllal kaptak ki az Európa-ligában címvédő, de az idény nagy részében a spanyol élvonalban maradásért küzdő Sevilla vendégeként. A keddi BL-ütközetre ugyanakkor kiütéses győzelemmel készült fel Diego Simeone vezetőedző csapata, amely szombaton 5-0-ra verte pályaválasztóként a Las Palmast a bajnokságban. A mostani idényben ugyanakkor idegenben nem nagyon megy a játék az Atléticónak. A jelenlegi formát figyelembe véve inkább az otthon szereplő Internazionale az esélyes, de az Atlético Madrid habitusát ismerve mindenképpen parázs csatára van kilátás.

20:00

Inter-Atlético: kezdőcsapatok

Inter: Sommer Pavard, De Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Calhanoglu, Mhitarjan, Dimarco – Thuram, Martínez

Atlético: Oblak – Molina, Witsel, Giménez, Hermoso, Lino – De Paul, Koke, Saul Niguez – Llorente, Griezmann

20:02

Hazai pályán félelmetes a PSV

A másik kedden kezdődő nyolcaddöntős párharc első felvonásán a PSV Eindhoven látja vendégül a Borussia Dortmundot, s bár papíron a német csapat számít erősebbnek, a közelmúlt eredményei alapján kiegyenlített találkozót is játszhatnak a felek. A holland bajnokságot tízpontos előnnyel vezető eindhoveni együttes a mostani szezonban otthon még nem veszített tétmérkőzést, pedig a BL csoportkörben az Arsenal és a Sevilla is az ellenfelei között volt.

20:04

A Dortmund is a BL-ben javítana

A Dortmundnál ugyanakkor döcögni látszik a gépezet, idegenben kiváltképp, a Bundesligában ugyanis 11 meccsen 6 döntetlen mellett csak 4 győzelem jött össze a Borussiának. Az Edin Terzic vezetőedző által irányított német csapat ugyanakkor a BL-ben tisztességesen teljesített, mert bár a csoportkör nyitányán kikapott a Paris Saint-Germain otthonában, utána több meccset nem veszített, s nyert például Newcastle-ben, valamint az AC Milan vendégeként is. A PSV és a Dortmund a BL-ben eddig egyszer vívott párharcot, a 2002-es csoportkörben a németek 3-1-re győztek Hollandiában, míg Dortmundban 1-1-es döntetlennel ért véget a találkozó.

20:05

PSV-Dortmund: kezdőcsapatok

PSV: Benítez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – Tillman, Veerman, Saibari – Bakayoko, de Jong, Lozano

Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can – Malen, Reus, Sancho – Füllkrug

20:07

Komoly mérföldkő előtt az Inter

Az Inter mindössze két találatra van ahhoz, hogy megszerezze története 300. gólját a Bajnokok Ligájában - beleértve a selejtezőkben szerzett gólokat is.

20:57

Egy kis örökmérleg

Eddig kétszer találkozott egymással az Inter és az Atlético, az olaszok és a spanyolok is egyszer-egyszer nyertek.

20:59

Felcsendült a BL-himnusz a San Siroban

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

21:03

Elkezdődtek a mérkőzések

Miánóban és Eindhovenben is kezdetét vette a találkozó.

21:03

Magyar bíró vezeti a BL-rangadót

A nagykárolyi Kovács István fújja majd a sípot az Inter és az Atletico Madrid mérkőzésén.

21:09

Magához vette a kezdeményezést az Inter

Egy jobboldali beadás után Thuram vette át rosszul a labdát a kapu előtt, így az Atlético jöhetett kirúgással. Ígéretes lehetőség volt.

21:13

Fantasztikus formában az Inter támadói

A Stuttgart (Guirassy és Undav) mellett az Inter az egyetlen olyan csapat az öt európai topligában, amelynek legalább két játékosa is már tíz gól felett termelt a 2023/24-es szezonban. Lautaro Martínez 15 gólt lőtt, míg Marcus Thuram 10-nél jár.

21:19

Az Atlético is eljutott helyzetig

A balhátvéd, Samuel Lino beadása veszélyesen kanyaodott, Sommer azonban kiütötte.

Vezet a Dortmund

A 24. percben Donyell Malen góljával megszerezte Hollandiában a vezetést a Borussia Dortmund.

21:35

Az Atlético lehet az első...

Az Atlético lehet az első klub, amely a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában az AC Milant és az Intert is letudja győzni Milánóban. A milánói piros-feketéket 1-0-ra verték a 2013/2014-es idényben, szintén a nyolcaddöntőben.

Atlético Madrid
Griezmann kevés lehetőséghez jutott eddig
Fotó: AFP

21:38

Inter-helyzet

Lautaro Martinez próbálkozott meg egy lövéssel a tizenhatosról, de jócskán a kapu fölé lőtt.

21:41

Az első komoly helyzet

A 36. percben Lautaro Martínez érkezett nagy lendülettel egy beadásra, de nem tudta jól helyezni a fejest, így Oblaknak nem jelentett gondot.

21:45

Te jó ég, mit csinált Martínez..

Egy labdaszerzés után Thuram tört be a tizenhatoson belülre, majd Martínezhez passzolt, aki 16 méterről eltörte a labdát.

21:47

Újabb olasz lehetőség

Egy újabb eladott labda után Thuram került helyzetbe, azonban középre tartó, erőtlen lövését fogta Jan Oblak.

21:51

Vége az első félidőnek

Az Inter többször is eljutott helyzetig, nyolc kísérlete volt az első 45 percben, ebből kétszer kaput is talált, míg az Atlético kaput eltalált lövés nélkül zárta az első játékrészt. A félidőben Inter-Atlético: 0-0.

22:04

Griezmannban az Atlético minden reménye

Antoine Griezmann az Atletico BL-góljainak a 18%-át szerezte (169-ből 31-et) – azon klubokat figyelembe véve, amelyek több mint 100 gólt lőttek a legrangosabb európai kupasorozatban, csak Lionel Messi volt hatékonyabb, aki a Barcelona góljainak 21%-át szerezte (561-ből 120-at).

Inter Milan v Atletico Madrid - UEFA Champions League
Griezmann szerezte az Atlético legtöbb gólját a BL-ben
Fotó: Anadolu via AFP / Anadolu via AFP/2024 Anadolu

22:05

Elkezdődött a második félidő

Milánóban és Eindhovenben is folytatódtak a nyolcaddöntős meccsek.

22:08

Csere mindkét oldalon

Diego Simeone és Simone Inzaghi is cserélt a szünetben. Az Atléticonál Jose Maria Giménez helyére Stefan Savic érkezett, az Internél pedig Marko Arnautovic váltotta Marcus Thuramot.

22:11

Nagy helyzet, pocsék megoldás

A csereként beállt Arnautovic rögtön helyzetbe került a 49. percben, azonban nem találta el jól a labdát és az égbe lőtt.