Mint ismert, az olasz labdarúgó-válogatott góllövőlistáját vezető Luigi Riva hétfőn 79 éves korában meghalt. Az Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes csatárt vasárnap szívroham miatt szállították a cagliari Brotzu kórházba, ahol másnap meghalt. A szaúdi fociszurkolókat ez nem érdekelte és gusztustalan módon fütyüléssel és pfújolással zavarták meg a gyászszünetet a Napoli-Internazionale olasz Szuperkupa-mérkőzésen (0-1).

Gusztustalanul viselkedő szaúdi fociszurkolók

Hosszabbításban szerzett góllal védte meg a címét az olasz Szuperkupában az Internazionale labdarúgócsapata, amely hétfőn a bajnok Napolit verte 1-0-ra a rijádi döntőben.

Meggyalázták Luigi Riva emlékét a szaúdi fociszurkolók Forrás:X

A milánói együttes győztes találatát világbajnok argentin támadója, Lautaro Martínez szerezte a 91. percben. A meccsről mégsem a gól miatt beszélnek most szerte a világban,

hanem a gusztustalanul viselkedő szaúdi szurkolók miatt.

Az idén először négycsapatos tornát ugyanis Szaúd-Arábiában rendezték meg, ahol Luigi Riva - aki 1965 és 1974 között mindössze 42 mérkőzésen szerepelt a Squadra Azzurrában, ezalatt viszont 35-ször volt eredményes, amivel mai napig vezeti a góllövőlistát, két találattal megelőzve a legendás Giuseppe Meazzát -

emlékét gyalázták meg a drukkerek. objektum

Érthetően elmondták, hogy gyászszünet van

A rijádi közönség ugyanis pfújolásba, fütyülésbe kezdett, amikor megemlékeztek az olasz focilegendáról - számolt be a football-italia.net.

A lap szerint sok szurkoló nagy valószínűséggel nem tudta, hogy megemlékezés zajlik éppen, ami azért is fura, mert a stadion kivetítőjén megjelent Luigi Riva arcképe - méghozzá "Ciao Gigi" felirat kíséretében -, ráadásul a hangosbemondó is tájékoztatta a szurkolókat, hogy

egyperces néma csenddel emlékezik meg az olasz labdarúgás történetének egyik nagy alakjáról.

A fütyülésre volt válasz, más szurkolók, játékosok és stábtagok tapsolni kezdtek Luigi Riva tiszteletére.

tisztelgés Gigi Riva, az olasz futball legendája előtt az Inter - Napoli második félideje előtt.