A labdarúgó NB I címvédője, a Ferencváros 2-1-re nyert a lengyel Piast Gliwice elleni - több mint kétszer 50 perces - felkészülési mérkőzésen Spanyolországban. Az FTC mindkét gólját a kölcsönjátéka után idén télen visszatérő Stjepan Loncar szerezte.

Loncar két gólja, az első félidőben ellenállhatatlan volt a Fradi

A Fradi a Varga Á. - Civic, Aaneba, Cissé, Botka - Maiga, Abu Fani - Szabó Sz., Loncar, Marquinhos (Dhonata, 35.) - Pesics kezdőcsapattal állt fel az első félidőben.

A Fradi a lengyel Piast Gliwicével játszott edzőmeccset Spanyolországban Forrás: fradi.hu

A fradi.hu beszámolója szerint

az 5. percben szerzett vezetést a mgyar csapat: Eldar Civic szélről érkező beadása után Stjepan Loncar lőtt a kapuba (1-0).

A 34. percig kellett várnia a második Fradi-gólra:

Loncar-parádé, a bosnyák játékos második mai góljával 2-0-ra vezetett az FTC a a Piast Gliwice ellen.

Az első félidőben újabb gól már nem esett, a második játálrészre pedig teljes sort cserélt Dejan Sztankovics.

Csak szépíteni tudott a Piast Gliwice a Fradi ellen

A második félidőben a Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Besic, Katona (Dhonata, 96.), Gojak - Karaisvili, Kodro, Lisztes (Tóth A., 87.) összeállításban játszott a Fradi. A folytatásban sokkal kevesebb volt a helyzet, a magyar csapat inkább az eredmény megtartására törekedett.

A Piast a 96. percben tudott szépíteni, amikor Jorge Felix értékesített egy büntetőt.

Újabb gól már nem született, így a Fradi 2-1-re győzött a Piast Gliwice ellen Benidormban az első spanyolországi edzőmeccsen.