A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Fiorentina házigazdaként 2-1-re legyőzte a belga KRC Genk csapatát, így öt fordulót követően is veretlenül vezeti az F csoportot a labdarúgó Konferencia-ligában. Az izraeli Makkabi Tel-Aviv a 82. percben szerzett góllal győzött 2-1-re az izlandi Breidablik otthonában és ezzel továbbjutott csoportjából, míg a Dinamo Zagreb a kazah FC Asztana otthonában aratott fontos győzelmet a továbbjutás szempontjából.

Az izraeli Makkabi Tel-Aviv már biztosan továbbjutott a csoportjából, az viszont a záró körben dől el, hogy a Makkabi első vagy második helyen végez kvartettjében. A Breidablik továbbra is pont nélkül áll, és bizosan negyedik, utolsó lesz a B jelű csoportban.

A Dinamo Zagreb kapusa, Danijel Zagorac 11-est védett a 12. percben Forrás: Marko Lukunić/Pixsell

Az Asztana-Dinamo Zagreb találkozón a hazaiak büntetőt is hibáztak, és a 73. perctől emberhátrányban játszottak.

A C csoportból a cseh Viktoria Plzen már első helyezettként továbbjutott, a másik továbbjutó helyért a többi három csapat még egyaránt versenyben van.

A belga Club Brugge 5-0-ra győzött a török Besiktas otthonában, így továbbra is veretlenül vezeti csoportját. A kvartett második helyén álló norvég Bodö/Glimt is ötször volt eredményes vendége, a svájci Lugano ellen, így majd a két csütörtöki győztes között dől el, melyikük végez a D csoport élén.

A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztaó feröeri KÍ Klaksvík - amely nyáron a Bajnokok Ligája-selejtezőjében a Ferencvárost búcsúztatta - házigazdaként 2-1-re kikapott a Slovan Bratislavától, és így legfeljebb a harmadik helyen végezhet csoportjában.

A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Fiorentina hazai pályán 2-1-re legyőzte a belga KRC Genk csapatát, így öt fordulót követően is veretlenül vezeti az F csoportot a labdarúgó Konferencia-ligában.

Az első félidő hajrájában egy-egy találat született, a végeredményt pedig az argentin Nicolas González állította be büntetőből a 82. percben.

A Fiorentina az utolsó fordulóban tét nélkül játszhat a Fradi otthonában Forrás: MTI/EPA/ANSA/Claudio Giovannini

A dán Nordsjaelland 6-1-re verte a vendég Fenerbahcét. A H csoportban a török gárda bukását kihasználta a bolgár PFC Ludogorec, és pontszámban beérte, gólkülönbséggel pedig megelőzte riválisát.

A G csoportban a görög PAOK továbbra is veretlen és már továbbjutott, akárcsak az általa legyőzött Eintracht Frankfurt.

Az E jelű kvartett rangadóját, az Aston Villa-Legia Warszawa találkozót erőszakos cselekmények zavarták meg. Három rendőr is megsérült, miután pirotechnikai eszközökkel dobálták meg őket, amikor a vendég lengyel szurkolókat kísérték a buszparkolóból a stadion felé. Így aztán a varsói szimpatizánsok végül nem lehetettek ott a kezdésnél. A meccset végül a 2-1-re az angol együttes nyerte.

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:
A csoport:
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Lille OSC (francia) 0-2 (0-1)
KÍ Klaksvík (feröeri)-Slovan Bratislava (szlovák) 1-2 (1-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Lille 11 pont, 2. (és továbbjutott) Slovan Bratislava 10, 3. KÍ Klaksvík 4, 4. Olimpija Ljubljana 3

B csoport:
KAA Gent (belga)-Zorja Luhanszk (ukrán) 4-1 (1-0)
Breidablik (izlandi) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Gent 13, 2. (és továbbjutott) Makkabi Tel-Aviv 12, 3. Zorja Luhanszk 4, 4. Breidablik 0

C csoport:
KF Ballkani (koszovói)-Viktoria Plzen (cseh) 0-1 (0-0)
FC Asztana (kazah)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-2 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Viktoria Plzen 15, 2. Dinamo Zagreb 6, 3. KF Ballkani 4 (3-4), 4. FC Asztana 4 (4-10)

D csoport:
Bodö/Glimt (norvég)-Lugano FC (svájci) 5-2 (1-0)
Besiktas (török)-Club Brugge (belga) 0-5 (0-2)

Az állás: 1. (és továbbjutott ) Club Brugge 13, 2. (és továbbjutott) Bodö/Glimt 10, 3. Lugano 4, 4. Besiktas

E csoport:
Aston Villa (angol)-Legia Warszawa (lengyel) 2-1 (1-1)
AZ Alkmaar (holland)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Aston Villa 12 pont, 2. Legia Warszawa 9, 3. AZ Alkmaar 6, 4. Zrinjski Mostar 3

F csoport:
FK Cukaricki (szerb)-FERENCVÁROS 1-2 (1-0)
Fiorentina (olasz)-KRC Genk (belga) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Fiorentina 11, 2. FERENCVÁROS 9, 3. KRC Genk 6, 4. FK Cukaricki 0

G csoport:
Eintracht Frankfurt (német)-PAOK (görög) 1-2 (0-0)
HJK Helsinki (finn)-Aberdeen (skót) 2-2 (2-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) PAOK 13, 2. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 9, 3. Aberdeen 3, 4. HJK Helsinki 2

H csoport:
Nordsjaelland (dán)-Fenerbahce (török) 6-1 (2-1)
Spartak Trnava (szlovák)-PFC Ludogorec (bolgár) 1-2 (0-0)

Az állás: 1. Nordsjaelland 10, 2. PFC Ludogorec 9 (10-11), 3. Fenerbahce 9 (9-11), 4. Spartak Trnava 1