Sallai Roland csapata nagy lépést tett a továbbjutás felé az Európa-ligában

SC Freiburg - TSC Backa Topola Sports Junior Adamu soccer Horizontal EUROPA LEAGUE
09 November 2023, Baden-Württemberg, Freiburg im Breisgau: Soccer: Europa League, SC Freiburg - TSC Backa Topola, Group stage, Group A, Matchday 4, Europa-Park Stadium. Freiburg's Junior Adamu celebrates after his goal to make it 4:0. Photo: Tom Weller/dpa (Photo by Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Az SC Freiburg házigazdaként 5-0-ra verte a Topolya SC csapatát a labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak keretéből sérülés miatt hiányzott Sallai Roland, a vendégeknél Sós Bence a cseresorból nézte végig a találkozót.

A szintén magyar válogatott Bolla Bendegúz csapata, a svájci Servette két hete a Sheriff Tiraspol otthonában megszerezte első pontját az EL-szezonban, most pedig az első győzelme is összejött.
Bolla végigjátszotta a mérkőzést, amelyen az elején esett öngóllal sokáig a vendégek vezettek. A hazaiak a hajrában fordítottak, a moldovaiaktól pedig a ráadásban két játékost is kiállítottak.

A D csoportból az Atalanta már biztos továbbjutó, az olasz együttes ezúttal a Sturm Grazot győzte le hazai környezetben. A H csoportban a Leverkusen a negyedik győzelmét aratta, ezzel továbbjutott.

Az Európa-ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába.

Am a Konferencia-ligát illeti, a belga KAA Gent a nigériai Gift Orban mesterhármasával nyert az izlandi Breidablik otthonában. Az afrikai támadó tíz hónapon belül már ötödik alkalommal szerzett legalább három gólt egy találkozón. Egy másik belga együttes, a Club Brugge már a továbbjutását is biztosította azzal, hogy 2-0-ra legyőzte a svájci Luganót. Ezt a találkozót Bognár Tamás vezette.

A nigériai csodagyerek, Emmanuel Orban ismét mesterhármast lőtt Forrás: Belga via AFP/Arni Torfason

A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztató feröeri KÍ Klaksvík a 62. perctől emberhátrányban futballozott, és 2-0-ra kikapott a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában.

A Konferencia-ligában a csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
SC Freiburg (német)-Topolya SC (szerbiai) 5-0 (1-0)
West Ham United (angol)-Olimpiakosz (görög) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Freiburg 9 pont (12-5), 2. West Ham United 9 (7-4), 3. Olimpiakosz 4, Topolya 1

B csoport:
AEK Athén (görög)-Olympique Marseille (francia) 0-2 (0-1)
AFC Ajax (holland)-Brighton (angol) 0-2 (0-1)
Az állás: 1. Olympique Marseille 8 pont, 2. Brighton 7, 3. AEK Athén 4, 4. AFC Ajax 2

C csoport:
Real Betis (spanyol)-Arisz Limasszol (ciprusi) 4-1 (1-0)
Rangers FC (skót)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (2-0)
Az állás: 1. Real Betis 9 pont, 2. Rangers FC 7, 3. Sparta Praha 4, 4. Arisz Limasszol 3

D csoport:
Atalanta (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 1-0 (0-0)
Sporting CP (portugál)-Raków Czestochowa (lengyel) 2-1 (1-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Atalanta 10 pont, 2. Sporting CP 7, 3. Sturm Graz 4, 4. Raków 1

H csoport:
BK Häcken (svéd)-Molde FK (norvég) 1-3 (0-2)
Qarabag FK (azeri)-Bayer Leverkusen (német) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 pont, 2. Molde 6 (9-5), 3. Qarabag 6 (3-6), 4. Häcken 0

E csoport:
Toulouse (francia)-Liverpool FC (angol) 3-2 (1-0)
LASK Linz (osztrák) - Royale Union Saint-Gilloise (belga) 3-0 (2-0)
Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Toulouse 7, 3. Royale Union Saint-Gilloise 4, 4. LASK Linz 3

F csoport:
Stade Rennes (francia)-Panathinaikosz (görög) 3-1 (1-1)
Makkabi Haifa (izraeli)-Villarreal (spanyol) 1-2 (1-0)
Az állás: 1. Rennes 9 pont/4 mérkőzés, 2. Villarel 6/3, 3. Panathinaikosz 4/4, 4. Makkabi Haifa 1/3
A korábban elmaradt Villarreal-Makkabi Haifa mérkőzést december 6-án rendezik.

G csoport:
Servette FC (svájci)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (0-1)
Slavia Praha (cseh)-AS Roma (olasz) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Slavia Praha 9 (10-2), 2. AS Roma (8-3), 3. Servette 4, Sheriff Tiraspol 1