A sírból hozta vissza a Premier League szuperrangadóját az Arsenal

fbl Horizontal
Arsenal's Belgian midfielder #19 Leandro Trossard (centre left) celebrates with teammates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Arsenal at Stamford Bridge in London on October 21, 2023. (Photo by JUSTIN TALLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Chelsea meglepetésre hazai pályán viszonylag simán, már 2-0-ra is vezetett az Arsenal ellen a Premier League 9. fordulójában, végül azonban 2-2-es döntetlen született.

A két londoni csapat szakadó esőben kezdte a meccset, ennek megfelelően volt pár kemény becsúszás a rangadó elején, gyorsan született is két sárga lap.

A Chelsea már a meccs elején megszerezte a vezetést, a VAR pár perc szünet után jelzett, hogy Mudrik fejese után Saliba kézzel blokkolta a labdát, ezért tizenegyest kapott a Chelsea, amit Cole Palmer váltott gólra.

Sokáig úgy tűnt, Mudrik lesz a meccs hőse Forrás: AFP/Justin Tallis

Az Arsenalnál a folytatásban hiába volt többet a labda, nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. A második félidő elején növelte előnyét a Chelsea, amikor Mudrik beadása lepte meg Rayát és a kapuba hullott a labda.

A folytatásban is maradt a kisebb fölénye az Arsenalnak, amiből a 77. percben lett gól. Declan Rice csapott le egy eladott labdára és messziről, állítgatás nélkül a kapuba lőtt.

A sírból hozta vissza a meccset az Arsenal Forrás: AFP/Justin Tallis

A 84. percben a csereként beállt Trossard is gólt szerzett, így 2-2 lett a rangadó vége.

Az Arsenal ezzel pontszámban utolérte a címvédő Manchester Cityt és őrzi bajnoki veretlenségét.