Több mint öt hónap és 10 idegenben lejátszott bajnoki után szerepelhetett ismét hazai pályán a Kisvárda, amit a Mezőkövesd elleni győzelemmel tettek emlékezetessé a szabolcsiak.

A forduló előtt a Várdát megelőzve a tabella utolsó előtt helyén álló Mezőkövesd két kapufával kezdte a mérkőzést, a hazaiak kapusa, Kovács Marcell pedig parádézott ezekben a szituációkban, hiszen előbb a kipattanóból megeresztett lövést hárította, majd Drazsics lövését tolta a lécre.

Az újabb helyzetet már gólra váltotta a Mezőkövesd, igaz kisvárdai segítséggel, egy szépen kijátszott akció végén a becsúszó Szélesről pattant saját kapujába a labda (0-1).

A gólt ide kattintva tudja megnézni!

Felébredt a góltól a Kisvárda, és egyre inkább átvette az irányítást, aminek fordítás lett a jutalma. A 29. percben Cipetic rúgta a jobb alsó sarokba a Beriasvili könyöklése miatt megítélt, majd videozás után jóváhagyott tizenegyest. A 41. percben pedig egyperces labdajáratás végén Ötvös tekert középre, Balogh Norbert pedig előre vetődve a fejelt a vendégek kapujába (2-1).

Cserék

A második félidő nem a szép játékról maradt emlékezetes, rengeteg szabálytalanság tördelte a játékot, de az utolsó perceket leszámítva összességében a Kisvárda járt közelebb az újabb gól megszerzéséhez. A rendes játékidő utolsó percében még egy kisebb dulakodást kellett megakadályoznia a bírónak, ami után három sárga lapot osztott ki Pillók Ádám, az egyiket a hazai edző, Mátyus János kapta.

Az újabb vereséggel a Mezőkövesd hátránya már három pont az egy meccsel többet játszó Kisvárdával szemben, amelyik hiába szerezte meg nyolc nyeretlen bajnoki után a második győzelmét a szezonban, továbbra is kieső helyen van.