A videóbíró volt a spanyolok legnagyobb ellenfele, bajban a lengyelek és a horvátok

Football: Euro 2024, qualifying - 1st round day 8: Group A Norway v Spain fbl Horizontal FOOTBALL
A 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatában a spanyol válogatott Gavi góljával 1-0-ra nyert Norvégia ellen az A csoport rangadóján, ezzel kijutott a kontinenstornára.

A fölényben futballozó spanyol válogatott a 20. percben Morata góljával vezetést szerzett, ám az Atlético Madrid csatára a videóbírós visszajátszás szerint lesen volt, és egyébként teljesen feleslegesen ért bele a labdába, mert az Berge félresikerült mozdulata miatt a norvég kapuban kötött volna ki.

A 42. percben Haaland kis híján kihasználta Fran García nagy hibáját, de közeli lövését még blokkolni tudta Laporte, a félidőben maradt a 0-0.

A második félidő elejét megnyomták a spanyolok, és egy nagy kapu előtti kavarodás után Gavi a bal alsóba lőtt.

Ezt a gólt is meg kellett vizsgálnia a videóbírónak, végül hosszas huzavona után, percekkel később nagy nehezen megadták a találatot.

Tobias Stieler játékvezetőnek percekig kellett várnia a videószobában ülők döntésére Forrás: AFP/Frederik Ringnes

A hajrában Haalandnak és Moratának is volt helyzete, de az eredmény már nem változott, 1-0-s győzelmükkel a spanyolok kijutottak az Eb-re.

Az A csoportból Skócia is biztosította részvételét a 2024-es Európa-bajnokságon, míg Norvégiának legfeljebb a Nemzetek Ligája playoffján keresztül lehet némi esélye arra, hogy kijusson a kontinenstornára.

A D csoportban az éllovas törökök 4-0-ra nyertek Lettországban, és kijutottak az Eb-re, a horvátok viszont meglepetésre 2-1-re kikaptak Cardiffban a walesiektől, és jelenleg nem állnak kijutást érő helyen. Az E csoportban a lengyelek is nehéz helyzetben vannak, csak 1-1-es döntetlent értek el hazai pályán Moldova ellen, míg az I jelű hatosban Románia 4-0-ra kiütötte Andorrát, ezzel a csoportja élére ugrott.

Eb-selejtezők, 8. forduló:
A csoport:
Norvégia-Spanyolország 0-1 (0-0)
Georgia-Ciprus 4-0 (0-0)
A csoport állása: 1. (már kijutott az Eb-re) Spanyolország 15 pont/6 mérkőzés (19-3), 2. (már kijutott) Skócia 15/6 (12-3), 3. Norvégia 10/7, 4. Georgia 7/6, 5. Ciprus 0/7

D csoport:
Törökország-Lettország 4-0 (0-0)
Wales-Horvátország 2-1 (0-0)
A csoport állása: 1. (már kijutott) Törökország 16 pont/7 mérkőzés, 2. Wales 10/6, 3. Horvátország 10/6, 4. Örményország 7/6, Lettország 3/7
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntenek.

E csoport:
Lengyelország-Moldova 1-1 (0-1)
Csehország - Feröer-szigetek 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Albánia 13 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 11/6, 3. Lengyelország 10/7, 4. Moldova 9/6, 5. Feröer-szigetek 1/7

I csoport:
Románia-Andorra 4-0 (3-0)
Svájc-Fehéroroszország 3-3 (1-0)
A csoport állása: 1. Románia 16 pont/8 mérkőzés, 2. Svájc 15/7, 3. Izrael 11/6, 4. Koszovó 7/7, 5. Fehéroroszország 6/8, 6. Andorra 2/8