Elképesztő dráma: a 81. percig kétgólos hátrányban volt, végül őrült fordítással nyert a Barcelona

FC Barcelona v Celta Vigo - LaLiga EA Sports soccer LaLiga EA Sports FC Barcelona Celta Vigo Joao Cancelo right-back Barcelona scoring first goal EA Sports match Estadi Olimpic Lluis Companys September 23 2023 Jose Breton Pics Action NurPhoto sports compe
Joao Cancelo right-back of Barcelona and Portugal celebrates after scoring his sides first goal during the LaLiga EA Sports match between FC Barcelona and Celta Vigo at Estadi Olimpic Lluis Companys on September 23, 2023 in Barcelona, Spain. (Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto) (Photo by Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának szombati összecsapásán az FC Barcelona az ideiglenes otthonában, a Estadio Olímpicóban drámai fordítás után nyert 3-2-re a Celta Vigo ellen.

A mérkőzés 19. percében meglepetésre a Celta Vigo szerzett vezetést Jorgen Strand Larsen találatával.

A katalán sztárcsapat a folytatásban is szenvedett - bár 75 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben -, sokat elmond Xavi együttesének a teljesítményéről, hogy mindössze egyszer talált kaput. A Celta Vigo viszont háromszor tette próbára Ter Stegent.

Az első félidőben csak szenvedett a Barcelona Forrás: AFP/Pau Barrena

A Barcelona mindent megtett az egyenlítésért, azonban

a 76. percben jött az újabb Celta-gól, Anastasios Douvikas növelte a vendég csapat előnyét.

Amikor talán már a hazai szurkolók is azt hitték, hogy kikap a kedvenc csapatuk, jött

Robert Lewandowski, aki előbb a 81., majd 86. percben is betalált, így már 2-2 volt az állás. A 89. percben pedig érkezett az addig sok hibával játszó Joao Cancelo, és megfordította a meccset (3-2). A Barca nyolc percen belül lőtt három gólt.

Óscar Mingueza még egyenlíthetett volna a ráadás perceiben, de nagy ziccert rontott, így végül a Barcelona drámai meccsen gyűjtötte be a három pontot a Celta Vigo ellen.

Az Európa-ligában címvédő Sevilla gól nélküli döntetlent játszott az Osasuna vendégeként.