A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat magyar érdekeltségű csoportjában Litvánia hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott Montenegró ellen - ez nagyon jó hír a magyar válogatott számára.

A G csoport élén 7 ponttal álló magyar-szerb kettős mögött Montenegró ugyanúgy három meccs után 4 ponttal rendelkezett, így kötelezőnek számított a győzelem a vendégeknek az egypontos litvánok otthonában.

Kaunasban azonban nem futballozott fölényben a montenegrói válogatott, az első félidő teljesen kiegyenlített játékot hozott. A második játékrész elején a három csere valamelyest megtette a hatását, és veszélyesebben kezdtek játszani a vendégek. Az 57. percben ez góllá is érett – egy középre ívelt labdát Nikola Krsztovics fejelt a kapuba –, ám a gólöröm után a játékvezető fülére szóltak a videóbírós szobából, így les miatt érvénytelenítette a találatot.

A litvánokra ez ébresztőleg hatott, és átvették az irányítást: a 71. percben pedig egy nagyszerű átadást követően

Gytis Paulauskas egy átvétel után középről, 11 méterről megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A montenegróiak nem sokáig voltak azonban hátrányban,

a 78. percben Krsztovics ezúttal 13 méterről, szabályos eszközökkel lőtte be a középre adott labdát a hazai kapuba.

Nikola Krsztovics góljával egyenlített Montenegró Forrás: MTI/AP/Mindaugas Kulbis

A hajrában mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de úgy tűnt, marad az 1-1-es döntetlen.

A 89. percben azonban Sztefan Szavics egy szöglet után lefejelt labdát közelről a kapu felé lőtt, amit a litván védők csak a gólvonal mögül tudtak kivágni.

A hazaiak a hosszabbításban mégis tudtak egyenlíteni:

a 94. percben Fedor Černych 18 méterről bombagólt lőtt a kapu bal oldalába, így pontot mentett a litvánoknak, és ami még fontosabb: pontokat vett el a montenegróiaktól.

A G csoportban így a magyar és a szerb válogatott 7-7 ponttal áll az első két helyen, Montenegró egy meccsel többet játszva 5 ponttal áll, míg Bulgária és Litvánia 2-2 ponttal rendelkezik.

A 2024-es, németországi kontinensviadalra az első kettő utazhat az ötösből. A magyar válogatott Szerbia vendégeként lép pályára 20:45-től, a találkozót az Origo élőben közvetíti a belgrádi Rajko Mitics Stadionból.