Enis Bardhi szabadrúgásból lőtt góljával Észak-Macedónia hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a címvédő Olaszországgal a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében.

Bár a labda kezdettől fogva az olaszoknál volt többet a borzasztó állapotú pályán, és egy lesgólt is lőttek, az első félidő legnagyobb helyzeteit mégis a hazaiak hagyták. A második félidő elején, a 47. percben aztán Ciro Immobile révén csak megszerezték a vezetést az olaszok.

A szövetségi kapitányként első alkalommal az Európa-bajnoki címvédő kispadján ülő Luciano Spalletti csapata azonban megelégedett az 1-0-val, a hazaiak pedig egyre bátrabban támadtak. A 80. percben aztán Nicolo Zaniolo teljesen feleslegesen rúgott oda egy hazaia játékosnak az olasz kaputól 18 méterre, a jogosan megítélt szabadrúgást pedig a korábban Újpesten, majd a spanyol élvonalbeli Levantéban futballozó Enis Bardhi gyönyörűen tekerte a bal kapufal mellé.

Enis Bardhi és az észak-macedón csapat a vb-pótselejtező után ismét megleckéztette az olaszokat Forrás: NurPhoto via AFP/Alex Nicodim/NurPhoto/Alex Nicodim

Az újabb pontvesztés azt jelenti, hogy az olaszoknak három meccs után mindössze 4 pontjuk van, amivel a harmadik helyen állnak a 13 pontos Anglia (5 meccs) és a 7 pontos Ukrajna (4 meccs) mögött. Az olaszok szeptember 12-én élet-halál meccsen fogadják Ukrajnát, és egy újabb pontvesztéssel nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek az Eb-szereplés tekintetében.

F csoport:
Észtország-Svédország 0-5 (0-3)
Azerbajdzsán-Belgium 0-1 (0-1)
Az állás: 1. Belgium 10 pont/4 mérkőzés (8-1), 2. Ausztria 10/4 (9-3), 3. Svédország 6/4, 4. Észtország 1/4 (2-11) és Azerbajdzsán 1/4 (2-11)

C csoport:
Ukrajna-Anglia 1-1 (1-1)
Észak-Macedónia - Olaszország 1-1
Az állás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Ukrajnak 7/4, 3. Olaszország 4/3, 4. Észak-Macedónia 4/4, 5. Málta 4/0

I csoport:
Andorra-Fehéroroszország 0-0
Koszovó-Svájc 2-2
Románia-Izrael 1-1
Az állás: 1. Svájc 11 pont/5 mérkőzés, 2. Románia 9/5, 3. Izrael 8/5, 4. Fehéroroszország 4/5 (4-10), 5. Koszovó 4/5 (5-6), 6. Andorra 2/5