Cristiano Ronaldo gólját elvették, de így is gáláztak a portugálok

Horizontal
Portugal's midfielder Bernardo Silva (L) celebrates with Portugal's forward Cristiano Ronaldo after scoring a goal during the UEFA Euro 2024 group J qualification football match between Portugal and Bosnia-Herzegovina at the Luz stadium in Lisbon on June 17, 2023. (Photo by Patricia DE MELO MOREIRA / AFP)
A portugál válogatott hazai pályán 3-0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovina csapatát a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának szombati játéknapján.

A 38 éves Cristiano Ronaldo ezúttal is kezdő volt a válogatottban, ám nem ő, hanem Bruno Fernandes volt a portugálok hőse, aki két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

Ronado már az első félidő közepénél megszerezhette volna a vezetést a portugáloknak, de a gólját les miatt nem adta meg a játékvezető. Ronaldo lesgólja itt tekinthető meg.

Aztán a 44. percben az ötszörös aranylabdás klasszis tette tovább estében a labdát Bruno Fernandesnek, aki remekül ugratta ki Bernardo Silvát, a Manchester City BL-győztes támadója pedig a kapuba emelt. A gól itt tekinthető meg.

A hajrában a Bruno Fernandes előbb fejjel, majd a 93. percben lábbal is betalált, ezzel kialakítva a 3-0-s végeredményt. A portugálok így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a csoportot, ráadásul harmadik találkozójukon sem kaptak gólt, miközben már tizenhármat szereztek.

Bruno Fernandes volt a portugálok hőse Forrás: AFP/Carlos Costa

A belga válogatott viszont hazai pályán döntetlent játszott az osztrákokkal. Ezzel a vendégek maradtak az F csoport élén azzal, hogy az első két meccsüket megnyerték.

Eb-selejtezők, 3. forduló:
A csoport:
Ciprus-Georgia 1-2 (1-1)
Norvégia-Skócia 1-2 (0-0)
Az állás: 1. Skócia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Georgia 4/2, 3. Spanyolország 3/2, 4. Norvégia 1/3, 5. Ciprus 0/2

F csoport:
Belgium-Ausztria 1-1 (0-1)
Azerbajdzsán-Észtország 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Ausztria 7 pont/3 mérkőzés, 2. Belgium 4/2, 3. Svédország 3/2, 4. Észtország 1/2 (2-3), 5. Azerbajdzsán 1/3 (2-10)

Izland-Szlovákia 1-2 (1-1)
Portugália - Bosznia-Hercegovina 3-0 (1-0)
Luxemburg-Liechtenstein 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Portugália 9 pont, 2. Szlovákia 7, 3. Luxemburg 4, 4. Bosznia-Hercegovina 3, 5. Izland 3, 6. Liechtenstein 0

E csoport:
Albánia-Moldova 2-0 (0-0)
Feröer-szigetek - Csehország 0-3 (0-2)
Az állás: 1. Csehország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Lengyelország 3/2, 3. Albánia 3/2, 4. Moldova 2/3, 5. Feröer-szigetek 1/2