Két csapat küzdött szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában azért, hogy jövőre is az NB I-ben szerepeljen, méghozzá a Budapest Honvéd és a MOL Fehérvár FC. Utóbbi a már biztos kieső Vasas vendégeként jó helyzetből várta a találkozót az Illovszky Rudolf Stadionban, ugyanis a saját kezében volt a sorsa. Az első félidőben ngyon idegesen játszott a Vidi, a nagyobb lehetőségek egyértelműen a Vasas előtt adódtak, de egyik csapat sem talált be, így gólnélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe. A második félidőben már többet birtokolta a labdát a Fehérvár, de gólt nem tudott szerezni, így maradt a 0-0-s döntetlen. Mivel azonban a Honvéd kikapott a Puskás Akadémia otthonában (2-1), így a Vidi maradt az élvonalban, míg a kispesti csapat követte a Vasast az NB II-be.

Az utolsó forduló előtt kétcsapatosra szűkült a verseny, a Felcsúton pályára lépő Honvéd hátránya egy pont a MOL Fehérvárral szemben, amely a már kiesett Vasas vendégeként lépett pályára szombaton. A Fehérvár helyzete nagyon egyszerű volt, bennmarad az élvonalban, ha legyőzi a Vasast.

A fehérvári szurkolók szép számban érkeztek a fővárosba - kis híján megteltek a vendég szektorok -, így már csak a vendégek játékosain múlt, hogy a 2018-ban még bajnoki címet ünneplő klub ne a másodosztályban kezdje a következő szezont.

A meccs előtt 20-30 perccel egyik pillanatról a másikra elkezdtek az utca felé rohanni a lelátóról a vendég szurkolók, majd egy petárda is robbant a stadionon kívül. Azonban hamar megnyugodtak a kedélyek,

a székesfehérvári ultrák (RBD) tagjai hamar visszatértek a helyükre.

A meccs előtt a vendég bjárat fel futottak a szurkolók a szektorukból Forrás: Origo

Ami a meccset illeti, érdekesség, hogy nem került be a kezdőcsapatba a Fehérvár magyar válogatott focistája, Loic Nego, aki már a találkozó előtt bejelentette, hogy a Vasas ellen utoljára lép pályára a Vidiben.

Az első percekben nem rohant fejjel a falnak a Fehérvár, próbálta birtokolni a labdát. A 4. percben a Vasas szerezhetett volna vezetést, de Szilágyi távoli lövése a jobb kapufa mellett ment el. A Vidit a Vasas-helyzet meg is zavarta, ezekben a percekben beszorult a vendég együttes. A 6. percben egy lehetséges büntetőt is vizsgált a videobíró, de nem volt kezezés a Vidi tizenhatosán belül.

A Fehérvár játékán érezhető volt, hogy hatalmas a tét, a szurkolók sem voltak éppen nyugodtak, jobb híján a nagy rivális Győrt szidták. A 13. percben Hinora szabadrúgását Stopira fejelte ki, épp Berecz elé, aki 14 méterről fölé vágta a labdát.

15 percet kellett várni az első komolyabb fehérvári lehetőségre, amikor szépen verte át a bal oldalon Szivacskit, de Uram szépen védte a rövidre tartó lövést.

A Vasas jól játszott az első félidőben Fotó: Ladóczki Balázs - Origo

A 20. percben ismét a Vasas veszélyeztetett, Hinora lőtt 16 méterről, Kovács viszont szépen védte a lapos lövést. A 23. percben óriási Vasas-helyzet marad ki, de

a nagy kapu előtti kavarodás után Ihrig-Farkas közeli lövésébe belevetődött Kovács.

Két perccel később a Vidi is megvillant, de mindkét lövést blokkolták. A videobíró ezt is vizsgálta, de ebben az esetben sem történt kezezés.

A 34. percben ismét nagy kavarodás volt a Vidi tizenhatosán belül, de hiába jött több lövés is, Bese nagyot mentett becsúszva az utolsó pillanatban az ötösön Novothny elől. Nem sokkal később Kovács terült el a földön, akit hosszasan ápoltak. A jobb combját fájlalta, de folytatta a játékot.

A folytatásban is hatalmas csata volt a pályán, de helyzetek már nem igazán voltak, így gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. Ahogy Felcsúton is a Puskás Akadémia és a Honvéd összecsapásán, így a kispesti klub állt kiesésre.

A Vsas hatalmas csatára kényszerítette a Fehérvárt Fotó: Ladóczki Balázs - Origo

A szünetben az első 45 percben jobban játszó Vasas cserélt, méghozzá kényszerűségből, Otigba helyére Iyinbor állt be, Grzelak nem változtatott. A 49. percben jobb oldali beadás után Stopira fejelhetett kapura 5 méterről, de kapu fölé szállt a labda.

Az 56. percben Scön került jó helyzetbe, de az utolsó pillanatban mentett előle szép becsúszással Szivacski. Ezt követően jöttek egymás után a Vidi-szögletek, de ezek sem hoztak eredményt. A

vendégek ekkor már többet birtokolták a labdát, de ez igazán komoly helyzetekben nem nyilvánult meg.

A második félidőben már többet birtokolta a labdát a Fehérvár, de nagyot küzdött a Vasas Fotó: Ladóczki Balázs - Origo

Ekkor a Felcsúton is még mindig gólnélküli volt az állás, így a Vidinek sem kellett annyira sietnie, bár a beszámolók szerint a másik pályán sem úgy néztek ki a dolgok, hogy a Honvéd nyerni tud a Puskás ellen, de egy gól mindig benne van bármelyik meccsben.

A következő "említésre méltó" esemányre a 69. percig kellett várni, amikor a vendégek játékosának kis híján sikerült kirúgnia a labdát a stadionból. Nem sokkal később Kodro próbálkozott távolról, de ez is jócskán kapu fölé szállt.

Az utolsó negyedórához érve sem változott semmit a játék képe, kiegyenlített csata folyt a pályán, hiába volt többet a Fehérvárnál a labda.

Felcsúton a hajrában szerzett vezetést a Puskás a Honvéd ellen, ezt pedig azonnal tudatták is a Fáy utcában a fehárvári játékoskkal a kispdról. Ezt követően már nem is erőltette a támadasokat a Vidi, így maradt a 0-0.

Mivel a másik mérkőzésen a Honvéd kikapott a Puskás Akadémia otthonában (2-1), így

a MOL Fehérvár maradt bent az élvonalban, míg a kispesti csapat a Vasassal együtt az NB II-ben kezdi meg a 2023/24-es szezont.

Ennek ellenére szólt a fehérvári szurkolóktól a "ku..a gyenge" rigmus.