Szoboszlai gólpasszával nyert a Lipcse, újabb mélyponton a Hertha

Hertha BSC - RB Leipzig Sports Bundesliga soccer Horizontal
08 April 2023, Berlin: Soccer: Bundesliga, Hertha BSC - RB Leipzig, Matchday 27, Olympiastadion. RB Leipzig's Amadou Haidara (l) celebrates with teammates after scoring the 1:0 goal. Photo: Andreas Gora/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by Andreas Gora / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján a Hertha hazai pályán fogadta az RB Leipzig csapatát. Az első félidőben Szoboszlai szöglete után Simakan góljával a lipcsei csapat szerezte meg a vezetést. A második félidőben több találatot is szerezhettek volna a vendégek, de végül egygólos győzelmet arattak az egyre nehezebb helyzetben lévő berliniek otthonában.

A három magyar válogatottat is foglalkoztató lipcsei csapat az előző két mérkőzését elveszítette a bajnokságban, de a kupában javítani tudott, mivel 2–0-ra legyőzték a Dortmundot. Ha a lipcsei csapat megveri a Herthát, akkor fellép a negyedik helyre, illetve három pontra megközelítheti a dobogós Union Berlint. A Hertha Berlin négy meccse nyeretlen a Bundesligában: a berliniek jelenleg a tizenhatodik, azaz kieső helyen állnak a tabellán.

Már az első percektől kezdve támadóbban lépett fel a vendég lipcsei csapat. A negyedik percben Timo Werner, majd egy perccel később Emil Forsberg veszélyeztetett a tizenhatos sarkáról, de egyik lövésből sem született gól. A következő húsz percben sokkal erőszakosabban játszott a hazai csapat,

és a Hertha játékosai sok labdát szereztek a középpályán, bár ebből igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani.

A Lipcse ezzel a fejessel szerezte meg a vezetést Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

A 39. percben megszerezte a vezetést a vendég Leipzig: Szoboszlai bal oldali szöglete után Simakan elfejelte a labdát Christensen mellett, és ekkor túljutott a labda teljes terjedelmével a gólvonalon. Bár Haidara közelről a kapuba passzolta a labdát, nem az övé lett a gól. A félidőben több találat nem született.

A második félidőben többet birtokolta a labdát az RB Leipzig, de igazán nagy helyzetet nem igazán tudtak kialakítani Szoboszlaiék a berliniek kapuja előtt. A 69. percben Raum tízméteres lövését kellet védenie a hazaiak kapusának.

Nagy harc folyt a pályán Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

Az utolsó negyedórában sok labdát szereztek a vendégek, és többször is gyors ellentámadást vezetett a lipcsei csapat. A 81. percben a meccs talán legnagyobb hazai helyzete maradt ki:

Suat Serdar tízméteres lövését lábbal védte Blaswich a jobb alsó sarok elől.

Két perccel később André Silva passzát a tizenhatoson belül vette át Szoboszlai, majd a magyar válogatott középpályás remek mozdulattal csavart a bal felső sarok felé, de a Hertha kapusa kivédte a magyar játékos kísérletét.

A hosszabbításban mindent megtett a Hertha, de gólt nem tudott szerezni. Így a lipcsei csapat megnyerte a meccset, a berlinieknek már a csodára lenne szükségük a bennmaradáshoz.