Csak az egyik magyaros csapat használta ki a Bayern és a Lipcse botlását

Horizontal FOOTBALL
Wolfsburg's Danish forward Jonas Wind (2nd L) scores the 3-0 goal during the German first division Bundesliga football match VfL Wolfsburg v SC Freiburg in Wolfsburg, northern Germany, on January 21, 2023. (Photo by Ronny HARTMANN / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A bokasérüléséből még nem teljesen felépült Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin a Hoffenheim ellen győzni tudott, az izomproblémákkal küzdő Sallai Roland nélkül felálló Freiburg azonban a Wolfsburg ellen vereséget szenvedett a Bundesliga 16. fordulójának szombati játéknapján.

A tabellán az első idei forduló előtt második Freiburg egy gőzelemmel megközelíthette volna a címvédő Bayern Münchent és elléphetett volna az RB Leipzigtől, amelyek pénteken döntetlent játszottak egymás ellen. Az 59. másodpercben azonban máris hátrányba került Sallai veszélytelenül játszó együttese Wolsfsburgban Patrick Wimmer révén, majd az első félidő végére Jonas Wind két gólja el is döntötte a mérkőzést. Azonban ezután sem álltak le a hazaiak, akik végül

a második 45 percben is háromszor találtak be a kapuba, így hatgólos különbséggel nyertek.

Jonas Wind góljai már az első félidő végére eldöntötték a meccset Forrás: AFP/Ronny Hartmann

A szintén a Bajnokok Ligája-helyekért harcoló Union Berlinben Jordan Siebatcheu kihagyott egy büntetőt az első játékrész közepén, amit a vendég Hoffenheim a félidő végén megbüntetett Ihlas Bebou góljával. A fővárosiak a 73. percben tudtak egyenlíteni Danilho Doekhi révén, majd a rendes játékidő

utolsó percében a holland játékos meg is fordította a találkozót, a hosszabbításban pedig még egyszer betalált a csapat, így az Union a 3. helyre lépett előre a bajnokságban.

Az Európa-liga-címvédő Frankfurt az utolsó Schalkét könnyedén legyőzve lépett fel a tabella második helyére, míg

a Bochum a kiesési rangadón győzte le a Herthát, akit így meg is előzött a pontversenyben.

A berliniek ráadásul egészen a kieső helyekre estek vissza, ugyanis a Stuttgart otthon tartott egy pontot a Mainz ellen.