Mélyponton a Liverpool: Klopp címvédő csapata kiesett az FA-kupából - videó

775926820 Horizontal
Liverpool's Brazilian midfielder Fabinho reacts to their defeat on the pitch after the English FA Cup fourth round football match between Brighton & Hove Albion and Liverpool at the Amex stadium in Brighton, on the south coast of England on January 29, 2023. - Brighton won the game 2-1. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában a Brighton 2-1-re legyőzte a címvédő Liverpool csapatát az Amex Stadionban, ezzel Roberto De Zerbi együttese jutott be a legjobb 16 közé.

A két csapat a Premier League idei szezonjában már kétszer találkozott: Liverpoolban 3-3-as döntetlent született, két héttel ezelőtt pedig a Brighton 3-0-ra legyőzte a Poolt az Amex Stadionban.

A vasárnapi mérkőzésen a Liverpool szerzett vezetést a 30. percben. Mohamed Szalah kiugratása után Harvey Elliot értékesített egy ziccert.

Kilenc perccel később aztán egy szerencsés góllal egyenlített a Brighton. Egy röviden kifejelt labdát Tariq Lamptey bombázott kapura 25 méterről, a labda pedig megpattant a tizenhatoson belül helyezkedő Lewis Dunkon, ez pedig teljesen becsapta Alissont.

A második félidőben a Brighton játszott mezőnyfölényben, Roberto De Zerbi együttese sokkal veszélyesebb volt, a Liverpoolnak pedig kaput eltaláló lövése sem akadt. A győztes gólra viszont egész a 92. percig kellett várni. Ekkor Pervis Estupinan balról beemelt labdáját a japán Mitoma Kaoru kapta a hosszú oldalon, majd egy gyönyörű dekázós csel után kilőtte a jobb felső sarkot.