Drámai végjátékot hozott a Real Madrid-Barcelona szuperrangadó

fbl Horizontal
Real Madrid's Uruguayan midfielder Federico Valverde (L) fights for the ball with Barcelona's Spanish midfielder Gavi during the Spanish League football match between Real Madrid CF and FC Barcelona at the Santiago Bernabeu stadium on October 16, 2022. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A La Liga 9. fordulójának szuperrangadóján, az El Clásicón a Real Madrid 3-1-re nyert a Barcelona ellen a Santiago Bernabéu Stadionban.

A spanyol bajnokság csúcsrangadóján, az El Clásicón a La Liga két bombaformában lévő együttese találkozott egymással. Nyolc forduló után mindkét sztárcsapat 22 pontot szerezve állt fej-fej mellett a tabella élén, a Barca meggyőző, 20-1-es gólkülönbséggel rendelkezett.

A katalánok számára a hétközi főpróba nem alakult jól, megint nem tudták legyőzni az Intert a Bajnokok Ligájában, ahol a kiesés szélére sodródtak, míg a madridiak már bebiztosították továbbjutásukat a BL egyenes kieséses szakaszába.

Lendületesen kezdődött az El Clásico, a 12. percben meg is szerezte a vezetést a Real, méghozzá Karim Benzema révén.

Toni Kroos a félpályánál kiugratta Viníciust, aki betört a 16-oson belülre, lövését védte Marc-André Ter Stegen, viszont a kipattanót Benzema a kapu közepébe vágta.

Karim Benzema szerzett vezetést a Realnak Forrás: AFP/Thomas Coex

Fokozta a nyomást a Barca és Robert Lewandowski a 25. percben kihagyta a kihagyhatatlant. Egy jobb oldali beadás Frenkie De Jong előtt elsuhant, a hosszú oldalon érkező lengyel sztárcsatár estében nem tudta jól eltalálni a labdát, amit néhány lépésről a léc fölé vágott.

A 35. percben egy remek támadás után megduplázta előnyét a Real.

Vinícius szépen tartotta meg a labdát a védőkkel szemben, aztán Ferland Mendy passzolt Fede Valverdéhez, aki a 16-os előteréből bombaerős lövést zúdított a jobb alsó sarokba.

Újabb gól már nem esett az első félidőben, amely 2-0-s Real-vezetéssel ért véget.

Barca-fölénnyel indult a második félidő, de helyzetet nem tudtak kialakítani a katalánok, sőt, ismét a Real lőtt gólt. Benzema azonban hiába bombázott ballal a kapuba, előtte már lesen volt, így maradt a 2-0.

Xavi az 59. percben egyszerre hármat is cserélt, a Barcának egyre fogyott az ideje, a Real magabiztosan őrizte előnyét. A 72. percben Lewandowski lőhetett veszélyes helyről szabadrúgást, de a sorfalba lőtt, majd gyanús körülmények közepette esett el a 16-oson belül, de nem adott 11-est a bíró.

A 83. percben a cserék, Ansu Fati és Ferrán Torres összehozták a szépítő gólt, előbbi szép csele és okos passza után utóbbi lőtt közelről az üres kapuba.

Visszajöttek a meccsbe a vendégek, elképesztő izgalmakra volt kilátás az utolsó percekben. A 87. percben az egyenlítéshez is közel voltak, de Fati estében nem tudott a kapuba lőni.

Ferran Torres betalált, de a Barcelona kikapott az El Clásicón Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A hosszabbításban, a videobírós visszajátszás után Rodrygo buktatásáért 11-est kapott a Real, amit a sértett be is lőtt, beállítva a 3-1-es végeredményt.

Megnyomta a hajrát az egyre jobban futballozó Barca, de későn ébredt, és főképpen az első félidei gyenge teljesítményének köszönhetően 3-1-re kikapott a Realtól. Carlo Ancelotti együttese továbbra is veretlen a szezonban és újra vezeti a La Ligát.