Elsőként a Vasas FC jutott a legjobb 16 közé a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután 2-1-re nyert a másodosztályú Nyíregyháza Spartacus ellen, kedden Sényőn.

Az angyalföldi klub honlapjának beszámolója szerint 42. perc szerzett vezetést a Vasas, amikor Márkvárt indította a kifele mozgó védők mögé induló Ódort, aki laposan középre adott,

az érkező Vida lövésébe Zimonyi ért bele, így került a kapu jobb sarkába a labda (0-1).

A 60. percben egy ártalmatlannak tűnő bal oldali támadásépítés közben ritmust váltott a Nyíregyháza,

Gresó váratlanul a jobb lábára helyezte a labdát és lőtt, az erős 20 méteres próbálkozás érintés nélkül vágódott a hálóba (1-1).

A 81. percben a Vasas-nyomás góllá érett: Ihrig-Farkas két védővel szemben cselezett a jobb szélen, majd a szögletzászlóhoz közeledve élesen középre ívelt,

a mélységből érkező Otigba pedig ellentétes alsó sarokba jutatta a labdát (1-2).