Idegenben tudott nyerni a Bayern München

1899 Hoffenheim - Bayern Munich Sports Bundesliga soccer Horizontal
22 October 2022, Baden-Württemberg, Sinsheim: Soccer: Bundesliga, TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Munich, Matchday 11, PreZero Arena. Munich's Eric Maxim Choupo-Moting (r) celebrates with teammates after scoring the 0:2 goal. Photo: Uwe Anspach/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by UWE ANSPACH / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában a Hoffenheim hazai pályán fogadta a Bayern München csapatát. Az első félidőben Jamal Musiala és Choupo-Moting góljaival a vendégek szerezték meg a vezetést. A második félidőben többet támadott a Hoffenheim, de gólt már nem tudtak szerezni. Így a bajnoki címvédő müncheni csapat idegenben tudott nyerni.

A bajnoki címvédő Bayern a legutóbbi öt meccsén csak egyszer, az Augsburg ellen szenvedett vereséget. Ennek ellenére Julian Nagelsmann csapata két döntetlen mellett csak kétszer tudott győzni, a bajorok a Freiburg és a Leverkusen ellen gyüjtőtték be a három pontot. A Hoffenheim a legutóbbi öt meccséből szintén csak kettőt nyert meg: a Werder Bremen elleni vereség mellett döntetlent játszott a Herthával és a Freiburggal.

Az első negyedórában a hazaiak nagy nyomást helyeztek a vendégekre, és többször is eljutottak a Bayern München kapujáig. A vendégek főleg Musiala és Gnabry révén veszélyetettek, de nem született gól a két játékos próbálkozásaiból. A 16. percben megszerezte a vezetést a Bayern München: egy szögletet követően a hazai védők hibáztak, és a labda a hosszú oldalon érkező Jamal Musiala elé került. A német válogatott támadó középpályása a labdaátvétel után hat méterről kíméletlenül lőtt a léc alá.

A 19 éves játékos kilencedik meccsén a hatodik gólját szerezte, és emellett kiosztott még öt gólpasszt is a bajnokságban.

A gólt ünneplik a bajor csapatnál Forrás: AFP/Daniel Roland

Megélénkült a meccs: először Gnabry került nagy helyzetbe, majd Georginio Rutter remek lövését védte ki nagy bravúrral a vállsérüléssel miatt hiányzó Neuer helyett védő Sven Ulreich. A 37. percben megduplázta az előnyét a német rekordbajnok: Gnabry jobboldalról belőtt labdájára a kameruni Eric Maxim Choupo-Moting érkezett a legjobb ütemben,

és a csatár remekül perdített a kapus mellett a hálóba.

A félidő utolsó percében szépíthetett volna a Hoffenheim, de Promel lövését védte a vendégek kapusa.

A hazaiaknál Georginio Rutter volt a legveszélyesebb Forrás: AFP/Daniel Roland

A második félidőben inkább az eredmény tartására koncentrált Julian Nagelsmann csapata, és inkább kontratámadásokkal próbálta újabb gólt szerezni a Hoffenheim ellen.

A hazaiak többet birtokolták a labdát, de nem igazán tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani.

Így Julian Nagelsmann gárdája idegenben gyüjtőtte be a három pontot, és továbbra is üldözi a bajnokságot vezető Union Berlin csapatát.

A Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig háromgólos hátrányból mentett pontot az Augsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján.

A sérült Gulácsi Pétert nélkülöző lipcseiek első gólját Szoboszlai készítette elő, a 64. percre háromgólos hátrányba került vendégek a 89. és a 90. percben szerzett találatokkal egyenlítettek.

Pontszerzése ellenére a Leipzig idegenben továbbra is nyeretlen ebben a bajnoki szezonban.

A sorozatban tizenegyedik bajnoki címére hajtó Bayern München 2-0-ra diadalmaskodott a Hoffenheim otthonában, míg a Borussia Dortmund 5-0-ra kiütötte otthon a VfB Stuttgartot.