Lewandowski nem lőtt gólt, szenvedett a Barcelona

fbl Horizontal FULL LENGTH ACTION SPORT
Celta Vigo's Argentinian midfielder Franco Cervi (C) challenges Barcelona's Polish forward Robert Lewandowski (R) during the Spanish League football match between Barcelona FC and RC Celta de Vigo at the Camp Nou stadium in Barcelona on October 9, 2022. (Photo by Josep LAGO / AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában az FC Barcelona 1-0-ra legyőzte a Celta Vigo csapatát a Camp Nou Stadionban.

A katalán csapat a forduló előtt vezette a tabellát, azonban a Real Madrid Getafe elleni sikere miatt győzelmi kényszerben lépett pályára a Celta ellen.

A Barcelona hatalmas elánnal kezdte a meccset, akár már az első negyedórában eldönthette volna a találkozót, de a Celta kapusa, az argentin Agustin Marchesin elképesztő bravúrokat mutatott be. A 17. percben aztán már ő is tehetetlen volt, amikor Unai Nunez rossz helyre történt felszabadítása után Pedrinek már csak az üres kapuba kellett passzolnia közvetlen közelről (1-0).

Pedri a második gólját lőtte az idei szezonban Forrás: AFP/Josep Lago

A folytatásban is a katalán csapat uralta a meccset, Xavi Hernández együttese több nagy helyzetet is kidolgozott, 11 kapura lövéssel próbálkozott, de az első játékrészben már nem tudta növelni az előnyét.

A fordulás után a Barcelona rendkívül gyengén futballozott, a katalán csapatnak csak egy kaput eltaláló lövése volt.

A Celta Vigo mindent megtett az egyenlítésért, azonban a Barcelona német válogatott kapusa, Marc-André ter Stegen szenzációs napot fogott ki, több hatalmas bravúrt is bemutatott a második félidőben, ezzel főszerepet vállalt abban, hogy a Xavi Hernández csapata megnyerte a meccset, és a Real Madridot a jobb gólkülönbségével megelőzve ismét a tabella élére állt.