Négy gólt, egy piros lapot, hamisítatlan dél-amerikai drámát, és egy emlékezetes, bár már ismerős jelentet is hozott a Libertadores-kupa első elődöntője.

A Sao Paulo-i Allianz Parkban rendezett mérkőzésen két brazil csapat csapott össze, a Palmeiras ugyanis az első találkozót 1-0-ra megnyerő Atletico Paranaense együttesét fogadta. A hazai csapat már a 3. percben ledolgozta a hátrányát, azonban az első játékrész ráadásában emberhátrányba került, amikor Murilo Cerqueira kegyelenül szétrúgta Vitor Roquét, aki talán még annál is többet gördült a gyepen, mint, amit Neymartól láttunk a 2018-as foci-vb-n.

A meccs végeredménye 2-2 lett, az Atletico a 85. percben másodszor is kiegyenlített, és 3-2-es összesítéssel elsőként jutott a legrangosabb dél-amerikai kupasorozat döntőjébe, ahol a Flamengo-Vélez Sarsfield párhac győztese vár rá. Nagy csoda lenne, ha nem előbbi jutna tovább, ugyanis a brazil 4-0-ra nyerték az első meccset az argentin csapat otthonában.