A labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 4-2-re legyőzte a Debrecen csapatát.

A Zalaegerszeg jól kezdte a szezont, ugyanis az AC Milan felett aratott győzelem után Kispesten is győzni tudott. Ezt követően aztán a holland Ricardo Moniz csapata döntetlent játszott Újpesten, majd kikapott a Kisvárdától és az újonc Kecskeméttől. A DVSC szereplése is hagy némi kívánnivalót maga után, ugyanis a Loki még egy meccset sem nyert a szezonban, négy döntetlen és egy vereség a mérlege.

Az előző szezonban a két csapat három lejátszott mérkőzésén kétszer a ZTE győzött, egyszer pedig döntetlen született. A Loki legutóbb 2019 novemberében tudott nyerni Zalaegerszegen a nigériai Haruna Garba duplájával, aki azóta már az egyiptomi Tersana SC játékosa.

A vendégvédelem hibáját kihasználva nagyon hamar előnybe került a Zalaegerszeg, amely a játék képe alapján akár több góllal is vezethetett volna a szünetben. Bár a statisztikai adatok szerint labdabirtoklásban és a helyzeteket tekintve is kiegyenlített volt a találkozó, a debreceni kapusnak többször kellett nagyot védenie, sőt esetenként söprögetőként felszabadítania a meglóduló hazai támadók elől.

A fordulás után a zalai védelemnek kellett állnia a sarat az egyenlítésért küzdő debreceniekkel szemben, de 15 perc elteltével némiképp szerencsés körülmények között összejött a gól a vendégeknek. A hazaiakat azonban nem törte meg a DVSC találata, öt perc elteltével egy szöglet utáni fejesgóllal újra náluk volt az előny.

A Zalaegerszeg megéremelten nyert a DVSC ellen Forrás: ztefc.hu

A ZTE ezt követően igyekezett eldönteni a meccset, és a hajrá kezdetén célt ért az erőfeszítése, néhány perccel később pedig magabiztossá tette a különbséget. Bár a Debrecennek a hosszabbításban még összejött egy gól, ez csupán szépségtapasz volt, a zalaiak ugyanis összességében megérdemelten tartották otthon a három pontot.

A zalaiaknak ez volt a második sikerük a mostani idényben, és az első hazai közönség előtt. A DVSC négy döntetlen mellett másodszor kapott ki, mindkét vereségét idegenben, és ugyanúgy 4-2 arányban szenvedte el.