Egy feledhetetlen gól a csütörtökön meghalt Kardos Józseftől

Kardos József, válogatott labdarúgó, hátvéd, edző, testnevelő tanár, 1987
Székesfehérvár, 1987. június 17. Kardos József, az Újpesti Dózsa csapatkapitánya a Magyar Népköztársaság Kupát tartja a kezében, az Újpesti Dózsa-Pécsi Munkás SC labdarúgó mérkőzést követően a székesfehérvári stadionban. A mérkőzés végeredménye 3:2. MTI Fotó: Németh Ferenc
Az 1986-os mexikói labdarúgó-világbajnokságra vezető út első meccse 1984 szeptemberében a Magyarország-Ausztria vb-selejtező volt a Népstadionban. A szünetben az osztrák csapat 1-0-ra vezetett. A második félidőben azonban elképesztő fordítást mutatott be a magyar válogatott, amelynek a harmadik gólját Kardos József szerezte szabadrúgásból.

A gól 2.57-től látható ezen a videón:

Kardos József a válogatottban összesen 3 gólt szerzett. Ez - az osztrákok elleni találat - volt az utolsó.