A Diósgyőr 1-0-s vereségét ki tudta használni a Vasas, a fővárosi együttes a Pécsi MFC vendégeként győzött 1-0-ra a labdarúgó NB II 27. fordulójának szerdai játéknapján, így az élre állt, és újabb nagy lépést tett a feljutás felé.

Az első félidő nem hozott gólt Pécsett, de igazából nagyon sok lehetőséget sem. A 12. percben maradt ki a legnagyobb lehetőség, amikor Márkvárt beívelt szabadrúgását kilenc méterről csúsztatta meg Zimonyi, a labda pedig felső léc tetején csattant.

A másidik félidő 54. percében nagy lehetőséghez jutott a Vasas, ugyanis miután Katona combon Ihrig-Farkast, s óriási lökdösődés alakult ki a pályán,

a pécsi védőt ki is állította a játékvezető. A 68. percben ki is használta az angyalföldi együttes az emberelőnyt. Berecz ívelte Radóhoz a labdát, aki 14 méterre a kaputól átvette a labdát, majd a kapufa segítségével a hálóba lőtt.

A Vasas győzni tudott a Pécs otthonában Forrás: facebook.com/pecsimfc

A folytatásban a Vasas okosan játszva tartotta az egygólos előnyét, a PMFC emberhátrányban nem tudott egyenlíteni, így

a Vasas mindhárom pontot elvitte, és a tabella élére ugrott.

A Szeged 6-0-ra kiütötte a Budaörs együttesét, az Ajka Békéscsabán hiába vezett 2-0-ra, végül pont nélkül maradt (3-2), a Siófok pedig 1-0-ra győzött a Szolnok otthonában. A Haladás meglepetésre nem bírt a Tiszakécskével, az a találkozó 1-1-s döntetlennel zárult.