A kanadai labdarúgó-válogatott elszenvedte első vereségét az észak- és közép-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban, így még nem tudta bebiztosítani részvételét a katari vb-re.

A juharleveles gárda hét győzelem és négy döntetlen után 1-0-ra kapott ki Costa Ricában úgy, hogy közel egy órán át emberhátrányban futballozott. A vereség ellenére éllovas gárdának

egyetlen pontra van szüksége, hogy 1986 után másodszor kijusson a vb-re.

Kanada kikapott, így még nem vb-szereplő Forrás: AFP/Ezequiel Becerra

A mexikói-amerikai rangadó döntetlennel zárult, így mindkét csapat három ponttal követi Kanadát a még szintén vb-részvételt érő második és harmadik helyen. Az interkontinentális pótselejtezőt érő negyedik pozícióba bravúros győzelmével Costa Rica jött fel, miután megelőzte a sereghajtó Honduras együttesével döntetlent játszó Panamát.

Észak- és közép-amerikai vb-selejtezők, 12. forduló:
Jamaica-Salvador 1-1 (0-1)
Panama-Honduras 1-1 (1-0)
Mexikó-Egyesült Államok 0-0
Costa Rica-Kanada 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Kanada 25 pont, 2. Egyesült Államok 22 (16-7), 3. Mexikó 22 (14-8), 4. Costa Rica 19, 5. Panama 18, 6. Salvador 10, 7. Jamaica 8, 8. Honduras 4