A címvédő és listavezető Bayern München otthon 4-0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A meccsen Robert Lewandowski megdöntötte Gerd Müller 1972-es vonatkozó rekordját.

A találkozót megelőző hat tétmeccsen - közte két Bajnokok Ligája-összecsapáson - a Bayern München győztesen hagyta el a pályát, a Wolfsburg viszont pont nélkül zárt. Előbbinek ebben az időszakban 16-4, utóbbinak 4-16 volt a gólkülönbsége. Az aktuális formának megfelelően aztán nem született meglepetés.

Robert Lewandowski elképesztő rekordot állított fel Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Tobias Hase

A bajorok gyors góllal kezdték a mérkőzést, amely a második félidő első részében eldőlt, akkor ugyanis két perc alatt dupláztak, és háromgólos előnybe kerültek.

A végeredményt a 88. percben Robert Lewandowski állította be, a bajorok lengyel gólvágója ezzel egy naptári éven belül már 43 Bundesliga-találatnál jár, és megdöntötte Gerd Müller 1972-es vonatkozó rekordját.