A Real Madrid majdnem elszórakozta kétgólos előnyét a Rayo Vallecano ellen

Horizontal
Real Madrid's German midfielder Toni Kroos celebrates with teammate Real Madrid's Brazilian forward Vinicius Junior after scoring a goal during the Spanish league football match between Real Madrid CF and Rayo Vallecano de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on November 6, 2021. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
A Real Madrid hazai pályán 2-1-re legyőzte a Rayo Vallecanót, elsősorban a remekül játszó Toni Kroosnak köszöhetően, aki a meccs elején megszerezte a vezetést, a végén pedig a gólvonalról tisztázva mentette meg a tabella élére álló Real sikerét.

A két csapat eddigi 26 élvonalbeli találkozóján a Rayo 23 vereség mellett mindössze három sikert és egy döntetlent tud felmutatni, a fővárosban pedig csupán négy pontot szereztek eddig. A Rayo október 27-é ugyan legyőzte a Barcelonát, de ez egyrészt idén nem olyan nagy fegyvertény, másrészt az hazai pályán volt, idegenben azonban már nem olyan jók, négy vereség mellett csak egy-egy győzelem és döntetlen a mérlegük.

A Real vezetőedzője, Carlo Ancelotti Valverde, Rodrygo és Ceballos mellett ezúttal sem számított az állítólag már teljesen egészséges Gareth Bale-re, míg Luka Modric az utolsó pillanatban maradt ki a csapatból betegség miatt, míg Eden Hazard-nak csak a kispadon jutott hely.

Cserék

Bátran kezdett a Rayo, és, ha Álvaro García kicsit ügyesebb, akkor már fél perc után megszerezhették volna a vezetést. Nem tették, a Real pedig gyorsan kézbe vette a meccs irányítását, és Vinícius révén már az ötödik percben betalált - igaz, ezt a gólt les miatt nem adták meg. A 11. percben Benzema hagyott ki egy helyzetet, négy perccel később azonban már nem menekült meg a Rayo: Vinícius indult a meg a bal oldalon, jól játszott a túloldalon felfutó Asensióhoz, aki ugyancsak jól tette vissza a labdát középre, az érkező Toni Kroos pedig a bal felső sarokba bombázott (1-0).

Toni Kroos 2014. november 8-án éppen a Rayo ellen lőtte madridi karrierje első gólját Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Persze nincs gól, amit ne néznének vissza a VAR-szobában, ezt is megnézték, majd - helyesen - megállapították, hogy Vinícius nem lesről indult a támadás kezdetén.

A gól után is maradt fölényben a Real Madrid, ami a 38. percben hozta meg az újabb gólt, egy gyors akció végén Alaba játszott balról középre, Dimitrievszki kapus és a középhátvéd, Catena is elszámolta a labda útját, Karim Benzema viszont nem, és közelről megszerezte idénybeli tizedik bajnoki gólját (2-0).

Fordulás után a Rayo nagy rohamokba kezdett,

az általuk csak rock'n roll-nak nevezett stílusban tíz emberrel támadtak, ami remek lehetőséget adott a Realnak a kontrázásra.

Így aztán az igazán nagy helyzetek a hazaiak előtt adódtak: előbb Benzemát kellett megállítani a kapu torkában, majd Vinícius félpályás szólója után érte be a kapuba tartó labdát Oscar Valentin, hogy aztán Dimitrievszki védjen bravúrral Asencio ziccerénél. A 60. percben gyönyörű akció végén - Mendy tette sarokkal Camavinga elé, aki sarokkal tette a labdát Benzema elé - a második gólt szerző francia csatár tekert balról centikkel a bal felső sarok mellé.

Karim Benzema az első félidőben higgadtan használta ki a lehetőséget Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A 75. percben centikre járt a szépítéstől a Rayo, Bebé cselezte be magát a Real tizenhatosára, 15 méterről lőtt, a labda pedig a bal kapufa tövéről pattant vissza. Azonban csak egy percet kellett várni a szépítésre: Álvaro García ívelt át balról jobbra, ahol a 69. percben pályára lépő Falcao fejelt, a labda pedig megpattanva a felugró Alaba sarkán Courtois mellett a kapuba pattant. Ez volt Falcao ötödik gólja az idényben, és ugyancsak az ötödik, amit pályafutása során a Real Madrid ellen szerzett. Öt perccel később azonban egy húzódás miatt le kellett cserélni - tíz percet töltött a pályán a kolumbiai csatár, de azt hasznosan tette.

Radamel Falcao (jobbra) a Barcelona után a Real Madrid kapujába is betalált Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A Real aztán kis híján elszórakozta a győzelmet: a 91. percben előbb Kroos mentett a gólvonalról, majd Courtois tolta a léc fölé Unai bombáját. Az egyenlítés azonban nem jött össze, a Real Madrid 2-1-re legyőzte a Rayo Vallecanót, és a Real Sociedadot megelőzve, átvette a vezetést a tabellán.