Az angol és a lengyel válogatott is simán nyert a magyarok csoportjában

angol válogatott
England's defender Ben Chilwell (hidden) is congratulated by teammates after scoring a goal during the World Cup 2022 qualifier football match between Andorra and England at Estadi Nacional stadium in Andorra la Vella, on October 9, 2021. (Photo by Lionel BONAVENTURE / AFP)
A magyar válogatott vb-selejtezős csoportjában Anglia idegenben nyert Andorra ellen, Lengyelország simán legyőzte San Marinót. Dánia kiütéses sikerrel őrizte meg százszázalékos mérlegét az F csoportban.

ANDORRA - ANGLIA

Anglia már a 17. percben megszerezte a vezetést, miután Ben Chilwell bombázott a kapuba Jadon Sancho szépen visszatett labdájából. A gólpassz előtti kulcspasszt Phil Foden ívelte oda a szélsőhöz.

A szigetországiak még a szünet előtt, a 40. percben megszerezték második találatukat, Bukayo Saka éles szögből lőtt gólja után Fodennek már asszisztja is volt.

Az angol válogatott simán nyert Andorrában Forrás: AFP/Lionel Bonaventure

Az 59. percben Sancho már a második remek gólpasszát osztotta ki, Tammy Abraham előzte meg a megtorpanó andorrai kapust és lőtt a kapuba.

James Ward-Prowse bő tíz perccel a vége előtt a Jack Grealish buktatásáért megítélt büntetőt még kihagyta, de a kipattanót már értékesítette. A Sancho helyére beszállt Grealish volt az, aki a 86. percben beállította az 5-0-s végeredményt.

LENGYELORSZÁG - SAN MARINO

Karol Swiderski szép fejesgóljával a lengyelek már a 10. percben előnybe kerültek, majd tíz perccel később Cristian Brolli rendkívül peches öngóljával a fontos kérdések már el is dőltek Varsóban - mivel San Marino nagyjából tízévente szerez két gólt egy mérkőzésen, ezért lehetett ezt kijelenteni.

Az 50. percben Tomasz Kedziora használt ki egy szöglet utáni kavarodást és bombázott a léc alá. A lengyelek kiütéses sikerét Adam Buksa és Krzysztof Piatek hajrában szerzett góljai tették teljessé.

MOLDOVA - DÁNIA

A dán válogatott továbbra is remekül él azzal a lehetőséggel, hogy minden idők egyik leggyengébb európai vb-selejtezős csoportjában harcolhat a kijutásért. Szombat este Moldovában már az első félidőben lerendezte a győzelem kérdését.

A dán válogatott megőrizte százszázalékos mérlegét Forrás: AFP/Bogdan Tudor

Az első gólra 23 percet kellett várni, de a szünetre már négygólos előnyben mehetett a nyári Eb-n elődöntőbe jutó együttes. Andreas Skov Olsen hajszálpontosan lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

A 34. percben Simon Kjaer váltotta gólra a Denis Marandici kezezése miatt megítélt tizenegyest, három perccel később pedig Christian Norgaard lőtt Skov Olsen szögletéből a kapuba.

Az első félidő utolsó percében Joakim Maehlének már csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát, miután Youssuf Poulsen kapus által kiütött kísérlete pont a lábára pattant.

A dánok a második félidőben már lazábbra vették, így maradt a 4-0 a hármas sípszó pillanatában is a különbség. Kasper Hjulmand együttese félelmetes, 26-0-s gólaránnyal vezeti a csoportját a 7. fordulót követően.

g.: Robinson (7., 39.), Ogbene (90.)
Az állás: 1. Szerbia 14 pont/6 mérkőzés, 2. Portugália 13/5, 3. Luxemburg 6/5, 4. Írország 5/6, 5. Azerbajdzsán 1/6

C csoport:
Svájc - Észak-Írország 2-0 (1-0)
g.: Zuber (45+3.), Fassnacht (91.)
piros lap: Lewis (37., északír)

korábban:
Litvánia-Bulgária 3-1 (1-0)
g.: Lasickas (18.), Cernych (82., 84.), illetve Deszpodov (64.)
Az állás: 1. Olaszország 14/6, 2. Svájc 11/5, 3. Észak-Írország 5/5 (4-5), 4. Bulgária 5/6 (4-9), 5. Litvánia 3/6

F csoport:
Feröer-szigetek - Ausztria 0-2 (0-1)
g.: Laimer (26.), Sabitzer (48.)

Moldova-Dánia 0-4 (0-4)
g.: Skov Olsen (23.), Kjaer (34.), Nörgaard (39.), Maehle (44.)

korábban:
Skócia-Izrael 3-2 (1-2)
g.: McGinn (30.), Dykes (57.), McTominay (94.), illetve Zahavi (5.), Dabbur (32.)
Az állás: 1. Dánia 21/7, 2. Skócia 14/7, 3. Izrael 10/7 (16-14), 4. Ausztria 10/7 (11-13), 5. Feröer-szigetek 4/7, 6. Moldova 1/7
korábban:
B csoport:
Georgia-Görögország 0-2 (0-0)
g.: Bakaszetasz (90.), Pelkasz (95.)
Svédország-Koszovó 3-0 (1-0)
g.: Forsberg (29.), Isak (62.), Quaison (79.) Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 12/5, 3. Görögország 9/5, 4. Koszovó 4/6, 5. Georgia 1/6

D csoport:
Finnország-Ukrajna 1-2 (1-2)
g.: Pukki (29.), illetve Jarmolenko (5.), Jaremcsuk (34.)

korábban:
Kazahsztán - Bosznia-Hercegovina 0-2 (0-1)
g.: Prevljak (25., 66.)
Az állás: 1. Franciaország 12/6, 2. Ukrajna 8/6, 3. Bosznia-Hercegovina 6/5, 4. Finnország 5/5, 5. Kazahsztán 3/6

I csoport:
Magyarország-Albánia 0-1 (0-0)
g.: Broja (80.)

Lengyelország-San Marino 5-0 (2-0)
g.: Swiderski (10.), Brolli (20.-öngól), Piatek (51., 91.), Buksa (84.),
Andorra-Anglia 0-5 (0-2)
g.: Chilwell (19.), Saka (40.), Abraham (59.), Ward-Prowse (79.), Grealish (86.)
Az állás: 1. Anglia 19/7, 2. Albánia 15/7, 3. Lengyelország 14/7, 4. Magyarország 10/7, 5. Andorra 3/7, 6. San Marino 0/7

A csoportokból az első helyezett kijut a jövő évi katari világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért.