Erling Haaland és a Barcelona új sztárja is három gólt szerzett a keddi vb-selejtezőkön

Erling Haaland norvég válogatott
Norway's forward Erling Braut Haaland (R) celebrates scoring during the FIFA World Cup Qatar 2022 qualification Group G football match between Norway and Gibraltar in Oslo, on September 7, 2021. (Photo by Hĺkon Mosvold Larsen / NTB / AFP) / Norway OUT
A vb-selejtezők keddi játéknapján a holland, a dán és a horvát labdarúgó-válogatott mellett az Erling Haalanddal felálló Norvégia is érdekelt volt.

NORVÉGIA-GIBRALTÁR

A skandinávoknak a 23. percig kellett várni a vezető gól megszerzésére, amikor Kristian Thorstvedt remekül érkezett Birger Meling középre tett labdájára és lőtt a kapuba.

Négy perccel később pislogni sem volt időnk Erling Haaland labdátvétele, kilépése és gólja között eltelt rövid időben. A fiatal norvég támadó a 39. percben megszerezte második találatát, amikor megint jó passzt kapott két védő között Alexander Sörloth által.

Erling Haaland jól játszott Gibraltár ellen Forrás: AFP/Hakon Mosvold Larsen

Gibraltár a 43. percben Reece Styche szépíteni tudott egy hazai védelmi hibát kihasználva. A miniállam öröme nem tarthatott sokáig, ugyanis az 59. percben Alexander Sörloth is bevette a kapujukat. A támadót az előretörő Fredrik Bjorkan hozta jó helyzetbe.

Haaland a 91. percben megszerezte harmadik gólját is, kialakítva az 5-1-es végeredményt.

HOLLANDIA-TÖRÖKORSZÁG

Davy Klaassen varázslatos góljával Hollandia már az 54. másodpercben megszerezte a vezetést a törökök ellen. A vendégek védői nem tudták érdemben lereagálni, ahogyan a kapu előtt ő és Memphis Depay és összejátszottak.

A 16. percben fordított volt a szereposztás, a Barca támadója volt az, aki Klaassen sarokkal elé tett gyönyörű kiugratását gólra váltotta. A támadó a 38. percben tizenegyesből is eredményes volt, majd a törökök számára a szünet előtt Caglar Soyuncu kiállítása miatt minden esély elszállt, hogy ponttal távozzanak Amszterdamból.

Memphis Depay első mesterhármasát rúgta a holland válogatottban Forrás: AFP/John Thys

A szünet után Depaynak meglett a harmadik gólja is az összecsapáson, miután egy sakk-mattra kijátszott támadásból, szinte a gólvonalról terelte a labdát a kapuba.

Hollandiakiütéses győzelmét két csereként beállt játékos, Guus Til és Donyell Malen tette teljessé, de Cengiz Ünder ráadásban szerzett gólja már csak a 6-1-re való szépítéshez volt elég.. A hazaiak a G csoportban ugyanúgy 13 ponttal várhatják az októberi folytatást, mint Norvégia.

HORVÁTORSZÁG-SZLOVÉNIA

A Luka Modric nélkül felálló horvát válogatott a 33. percben egy rendkívül szerencsés góllal szerzett vezetést. Mario Pasalic fejese a kapufáról pont Marko Livaja fejére pattant, aki így a földön fekvő, kiszolgáltatott helyzetben lévő Jan Oblak mellett bólintott a kapuba.

Nem sokkal a szünet előtt a horvátok egy rendkívül nehéz helyzetből hozták ki szép, kombinatív játékkal a labdát:

A 66. percben Pasalicnak már könnyű dolga volt, miután Ivan Perisic kicselezte védőjét és elé tálalt, az Atalanta játékosa pedig megszerezte a horvátok második gólját. A 90+4. percben jött Nikola Vlasic, aki csereként beszállva volt eredményes.

A horvátok 3-0-ra legyőzték északi szomszédjukat, megerősítve helyüket a H csoport első két helyén - Oroszországnak szintén 13 pontja van hat forduló után.

DÁNIA-IZRAEL

A 28. percben Yussuf Poulsen lőtte be a Mikkel Damsgaard kivédett helyzete után a kapusról elé pattanó labdát a kapuba, előnyhöz juttatva csapatát. A norvégokhoz hasonlóan a dánok is hamar rá rúgtak még egy gólt az első találatra, Daniel Wass szabadrúgásából Simon Kjaer fejelt a hálóba.

A dán válogatott parádésan szerepel eddig a vb-selejtezőkön, még csak gólt sem kapott és százszázalékos Forrás: AFP/Mads Claus Rasmussen

Damsgaard a 41. percben kiosztotta második gólpasszát is, a fiatal Andreas Skov Olsen pattanás nélkül, kapásból rúgott szép gólt.

Az 58. percben a nyáron a Sevillába igazoló Thomas Delaney megszerezte a dánok negyedik gólját - Damsgaard után Wassnak is meglett a második asszisztja a találkozón. Andreas Corneliusnak négy perc sem kellett, hogy becserélése után a kapuba találjon.

Dánia könnyed, 5-0-s győzelmet aratott, és hatból hat mérkőzés után úgy állnak százszázalékosan, hogy 22 lőtt góljuk mellett egyet sem kaptak.

Európai vb-selejtezők, 6. forduló:
A csoport:
Írország-Szerbia 1-1 (0-1)
gól: Milenkovic (87. - öngól), illetve Milinkovic-Savic (20.)
korábban:
Azerbajdzsán-Portugália 0-3 (0-2)
gól: B. Silva (26.), A. Silva (31.), Diogo Jota (75.)
A csoport állása: 1. Portugália 13 pont/5 mérkőzés, 2. Szerbia 11/5, 3. Luxemburg 6/4, 4. Írország 2/5, 5. Azerbajdzsán 1/5

F csoport:
Feröer-szigetek - Moldova 2-1 (0-0)
gól: Olsen (68.), Vatnsdal (72.), illetve Milinceanu (84.)

Ausztria-Skócia 0-1 (0-1)
gól: Dykes (30., büntetőből)

Dánia-Izrael 5-0 (3-0)
gól: Poulsen (28.), Kjaer (31.), Skov Olsen (41.), Delaney (58.), Cornelius (91.)
A csoport állása: 1. Dánia 18 pont, 2. Skócia 11, 3. Izrael 10, 4. Ausztria 7, 5. Feröer-szigetek 4, 6. Moldova 1

G csoport:
Montenegró-Lettország 0-0
Hollandia-Törökország 6-1 (3-0)

gól: Klaassen (1.), Depay (16., 38., 54., a másodikat büntetőből), Til (80.), Malen (90.), illetve Ünder (92.)

Norvégia-Gibraltár 5-1 (3-1)
gól: Thorstvedt (23.), Haaland (27., 39., 91.), Sorloth (59.), illetve Styche (43.)
Az állás: 1. Hollandia 13 pont (22-6), 2. Norvégia 13 (12-5), 3. Törökország 11, Montenegró 8, Lettország 5, Gibraltár 0

H csoport:
Oroszország-Málta 2-0 (1-0)
gól: Szmolov (10.), Bakajev (84., büntetőből)

Szlovákia-Ciprus 2-0 (0-0)
gól: Schranz (55.), Koscelnik (77.)

Horvátország-Szlovénia 3-0 (1-0)
gól: Livaja (33.), Pasalic (66.), Vlasic (94.)
Az állás: 1. Horvátország 13 pont (8-1), 2. Oroszország 13 (10-4), 3. Szlovákia 9, 4. Szlovénia 7, 5. Málta 4 (6-11), 6. Ciprus 4 (1-8)