Dárdaiék továbbjutottak, Szalaiék hajszálra voltak a kieséstől a Német Kupában

SV Meppen - Hertha BSC Berlin Sports soccer DFB Cup Horizontal
08 August 2021, Lower Saxony, Meppen: Football: DFB Cup, 1st round SV Meppen - Hertha BSC Berlin, at the Hänsch Arena. Berlin coach Pal Dardai gives instructions. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: David Inderlied/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by David Inderlied / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC, valamint a Szalai Ádámot foglalkoztató Mainz és a Sallai Rolandot pályára küldö Freiburg is nehezen jutott be a legjobb 32 közé a labdarúgó Német Kupában.

A sorozat első fordulójának vasárnapi játéknapján az élvonalban szereplő berlini együttes - amelyben a korábbi magyar szövetségi kapitány fia, Márton végig a pályán volt - Davie Selke 91. percben szerzett góljával nyert 1-0-ra a harmadosztályú MSV Meppen vendégeként.

Davie Selke ünnepli a továbbjutást érő gólt Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/David Inderlied

Szalai Ádám, a magyar válogatott csapatkapitánya kezdőként lépett pályára az FSV Mainzban, amely 1-1es 90 perc, majd 2-2-re végződő hosszabbítás után végül egy idegőrlő, 8-7-re megnyert tizenegyespárbajban harcolta ki a továbbjutást a negyedosztályú SV Elversberg otthonában. A magyar csatárt a 72. percben lecserélték.

Az élvonalbeli csapatok közül szombaton a Greuther Fürth, vasárnap az Eintracht Frankfurt búcsúzott, előbbi tizenegyespárbajt követően a negyedik ligás SV Babelsberg otthonában, utóbbi pedig 2-0-s vereséggel a harmadosztályú Waldhof Mannheim vendégeként.

Sallai Roland csapata, az SC Freiburg 1-0-s győzelmet aratott a harmadosztályú Würzburger Kickers vendégeként, a válogatott támadó a 74. percben csereként lépett pályára.

A bajnoki címvédő Bayern München pénteken az ötödosztályú Bremer SV otthonában kezdte volna szereplését, de az ellenfélnél koronavírusos esetekre bukkantak, ezért a meccset elhalasztották. Ezt a mérkőzést augusztus 25-én pótolják, a többit találkozót vasárnap este és hétfőn rendezik.