Lewandowski ismét gólt szerzett, megvan a Bayern München első győzelme - videó

Robert Lewandowski Bayern München
22 August 2021, Bavaria, Munich: Soccer: Bundesliga, Bayern Munich - 1. FC Cologne, Matchday 2, Allianz Arena. Bayern's Robert Lewandowski (centre) celebrates after scoring the goal to make it 1:0. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Sven Hoppe/dpa (Photo by SVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A címvédő Bayern München 3-2-re legyőzte a Köln csapatát a német labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.

Julian Nagelsmann, a legutóbbi kilenc Bundesliga-szezont megnyerő bajorok nyáron kinevezett vezetőedzője első tétmérkőzésére készülhetett a kispadon az Allianz Arenában. A Lipcsétől érkező fiatal szakember a

Neuer - Süle, Upamecano, Nianzou, Davies - Kimmich, Goreztka - Sané, Th. Müller, Gnabry - Lewandowski

kezdőcsapatot küldte pályára.

A Bayern München az első félidőben még nem játszott jól a Köln ellen Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Sven Hoppe

Azonban az első félidőben a Bayern még nem igazán találta meg a játékát. Kivételt képezett ez alól a 8. perc, amikor Thomas Müller és Robert Lewandowski összjátékából a német játékos mellélőtt. 24. percben Niklas Süle erős, léc alá tartó lövése volt, amelyet Timo Horn ki tudott védeni.

Neuer a találkozó első szakaszában kicsit sokat várt egy hazaadott labdánál, amit a letámadó kölniek majdnem ki is tudtak használni. A hazaiak a 33. percben Alphonso Davies révén közel jártak egy tizenegyes kiharcolásához, ám hiába esett el a büntetőterületen belül, a játékvezető nem fújt a sípjába.

A szünetben Nagelsmann kettőt cserélt, beszállt az előző idény felfedezettje, a 18 éves Jamal Musiala, valamint egy másik fiatal, Josip Stanisic. Közülük előbbi rögtön a második félidő elején ziccerbe került, de kihagyta azt.

Az 50. percben Robert Lewandowski góljával a Bayern München megszerezte a vezetést.

A világ egyik legjobb támadója pont az elképesztő cseleket bemutató Musiala passzából rúgta be a labdát a kapuba. Lewndowski sorozatban 12. Bundesliga-meccsén rúgott gólt, amivel beállította saját rekordját még a 2012-13-as szezonból.

Az 59. percben Serge Gnabry góljával a Bayern már kétgólos előnyben volt.

A hazaiak kiválósága Thomas Müller védőről felpattanó beadásából volt eredményes.

A 60. percben a Köln a középkezdés után azonnal szépített.

Anthony Modeste is egy szélről középre tett labdát tudott belőni a hálóba.

Sőt, nem telt el két újabb perc, és Mark Uth góljával a Köln kiegyenlített.

A vendégek játékosa a Bayern új igazolását, Dayot Upamecanót előzte meg. A videobíró felvételei alapján csupán millimétereken múlhatott, hogy a 29 éves támadó nem lesen kapta a labdát.

Az óriási második félidőt játszó csapatok számára nem volt megállás.

A 71. percben Serge Gnabry újabb góljával ismét a Bayern került előnybe.

A német játékos a tizenhatoson belülről bombázott a kapuba.

A hazaiaknál Corentin Tolisso, Maxim Choupo-Moting és Chris Richards is pályára került az utolsó percekre. A 86. percben Lewandowski újabb gólt szerezhetett volna: Thomas Müller lövését Horn elég rossz helyre tudta csak kiütni, a gólkirály lecsapott a labdára és kapura fejelte, de a kapus visszaért és menteni tudott.

A Kölnnek a ráadásban már nem volt igazi lehetősége a gólszerzésre.

A Bayern München 3-2-re legyőzte a Kölnt, megszerezve első sikerét az idei szezonban.

A címvédő a következő fordulóban a Dárdai Pál vezette Hertha BSC-t látja vendégül augusztus 28-án, szombaton.