A zambiai Patson Daka távozik az osztrák Red Bull Salzburgtól, és a következő idénytől a Leicester City labdarúgója lesz.

A 22 éves csatár 26,7 millió euróért (9,4 milliárd forintért) igazol öt szezonra az angol FA Kupa címvédőjéhez, ezzel az osztrák liga második legdrágább játékosa lett.

Daka az elmúlt bajnoki idényben 28 bajnoki mérkőzésen 27 gólt szerzett, ezzel gólkirályi címet szerzett.

Patson Daka a Leicester City csapatában folytatja a pályafutását Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton

A csúcsot a guineai Naby Keita tartja, aki 2016-ban 15 millióért szerződött Salzburgból az RB Leipzighez, ez az összeg azonban a különféle záradékok nyomán azóta 29,7 millióra emelkedett. Keita 2018-ban már 60 millió euróért írt alá a Liverpoolhoz.

A salzburgi klub tőkeerejét jelzi, hogy az osztrák eladási top 10-ben kizárólag onnan eligazolt futballisták szerepelnek.

A lista ötödik helyén Szoboszlai Dominik áll, a magyar válogatott játékos idén húszmillió euróért költözött Lipcsébe.