Az MTK 3-1-re győzött az Újpest otthonában a labdarúgó NB I 31. fordulójában. A mérkőzés hőse a Ferencváros korábbi játékosa, Varga Roland volt, aki a hajrában két gólt szerzett, és eldöntötte a mérkőzést.

A Magyar Kupa döntőjébe bejutó Újpest 30 forduló után egy ponttal gyűjtött kevesebbet, mint a tabellán éppen előtte elhelyezkedő ellenfele.

Az MTK már biztosan bennmaradó, és Michael Oenning csapatának sem kell emiatt különösebben aggódnia, hiszen kifejezetten balszerencsésen kellene ahhoz alakulnia az utolsó három forduló erdményeinek, hogy kiessen az NB I-ből.

Az MTK kezdte jobban az összecsapást, a 7. percben Prosser készítette le lövésre a labdát, Schön egyet igazított rajta, és 19 méterről kliőtte a bal alsó sarkot. Az Újpest védelme későn reagálta le az eseményeket, a kapus sem érhetett oda a jól helyezett labdára.

A hazai együttes hiába birtokolta többet a labdát, a vendégek kontráiban több volt a fantázia, igaz, a gól után egy ideig nem lehetett komolyabb helyzeteket látni. Az Újpest előrejátékából hiányzott a kreativitás, a támadóharmadban nem tudott átjutni a szervezett MTK-védelmen.

A 33. percben Tallo révén ziccerbe került az UTE, de az elefántcsontparti csatár 10 méterről jócskán fölé lőtt.

Tallo következő megmozdulása viszont már jobban sikerült, ugyanis 3 perccel később gólra váltotta a saját maga által kiharcolt 11-est.

Az egyenlítés után sem változott túlzottan a játék képe, az Újpest irányított, az MTK inkább a kontrákra rendezkedett be. A 41. percben Csongvai szép tekerése a kapufán csattant, így maradt az 1-1 az első félidő végén.

Lendületesen kezdte a második játékrészt is az Újpest, Beridze ziccerbe kerülhetett volna, de egy kicsit hosszan tolta meg a labdát a 49. percben. Egyre közelebb került a fordításhoz Oenning együttese, ám az MTK védelme állta a sarat, az utolsó pillanatban mindig odaért egy védő vagy a kapus és menteni tudott.

A 67. percben Varga lövésével Michael Boris csapata is életjelet adott magáról, de a kísérletet könnyedén fogta Banai, aki pár perccel később Varjú lövését is szépen ütötte szögletre. A 71. percben Prosser beívelését csak centikkel fejelte mellé Nagy, akadt helyzete tehát a vendégeknek is.

A helyzetek után következett is az újabb MTK-találat, egy szépen kijátszott támadás után Varga Roland higgadtan passzolt a bal alsó sarokba a 76. percben.

A vezető gól hatására megtáltosodott az MTK, a csereként beálló Palincsár életerős lövéssel tesztelte Banait.

A hosszabbításban egy jól helyezett lövéssel Varga újra betalált, és beállította a 3-1-es végeredményt.

Az Újpest, amely Koutroubis kiállítása miatt emberhátrányba is került a meccs végén, a Fradi elleni hétközi veresége után újra kikapott. Az MTK négy nyeretlen találkozó után tudta ismét begyűjteni a három pontot, és sikerével pontszámban beérte és a tabellán meg is előzte a Kisvárdát.