Szalai Ádám győztes gólt lőtt a Mainzban

Werder Bremen - FSV Mainz 05 Sports soccer Bundesliga Group Adam Szalai Horizontal
21 April 2021, Bremen: Football: Bundesliga, Werder Bremen - FSV Mainz 05, Matchday 30. Mainz's Stefan Bell, Jeremiah St. Juste and Daniel Brosinski are happy with the goal scorer Adam Szalai (3rd from left) about the 0:1, Photo: Carmen Jaspersen/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by CARMEN JASPERSEN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Szalai Ádám korai góljával a Mainz győzött, és nagyon fontos három pontot szerzett a hozzá hasonlóan a kiesés elől menekülő Werder Bremen otthonában. A Dortmund nagyot küzdve győzte le az Union Berlint, míg a BL-indulást érő helyét továbbra is őrző Wolfsburg simán nyert Stuttgartban. A Hoffenheim 0-2-ről fordított a Mönchengladbach ellen.

Az osztályozós helyen álló Herthát csupán két ponttal megelőző Mainz Szalai Ádámmal a kezdőben lépett pályára az őket csupán két ponttal megelőző Werder Bremen otthonában, és a 17. percben éppen a magyar csatár góljával szerezték meg a vezetést a vendégek.

• Ez volt a magyar válogatott csatárának 53. gólja a Bundesligában

A hazai csapat a félidő utolsó percében egy szöglet után egyenlített a játékvezető azonban egy szabálytalanság miatt nem adta meg Sargent gólját. Fordulás után nem sokkal Szalai kis híján a második gólját is megszerezte, de a hazai kapus óriási bravúrral a lécre tolta a labdáját. A magyar csatárt végül a 74. percben cserélte le edzője. A Mainz a győzelemmel fellépett a 13. helyre, és már öt pontra van az osztályozós helyen álló Dárdai-csapattól.

Dortmundban már a 14. másodpercben megszerezhette volna a vezetést az Union Berlin, ha Ingvartsen lövése pár centivel lentebb meg, így viszont a hazaiak ki tudták vágni a félső lécről lepattanó labdát. A másik oldalon a 10. percben Marco Rues lőtt közelről centikkel a kapu mellé, percekkel később pedig előbb Thorgan Hazard, majd Giovanni Reyna lövését kellett védenie Andreas Luthének. A 27. percben Luthe akadt össze az Hazard remek labdájával kiugró Reusszal, a játékvezetőenk pedig a VAR-szobából megerősítették, hogy szabálytalanság történt, büntető jöhetett. Amit Erling Haaland nagyon gyengén lőtt, Luthe védte a kísérletet, a kipattanót Haaland középre gurította, végül Reus begyötörte a labdát a kapuba.

• Ez volt Marco Reus 132. Bundesliga-gólja, amivel az örökranglistán utolérte Rudi Völlert.
  • A Dortmund a legutóbbi hat büntetőjéből négyet kihagyott a bajnokságban

A 60. percben Thorgan Hazard helyére érkezett Jadon Sancho, aki közel másfél hónap kihagyás után léphetett újra pályára, és azonnal helyzetbe is került. A 66. percben Max Kruse szabadrúgása jött le a jobb kapufáról – Hitz hatalmasat védett. A Dortmund lényegesen több helyzetet dolgozott ki, de Luthe kapus minden kísérletet megfogott – egészen a 88. percig, amikor Raphael Guerreiro eldöntötte a mérkőzést (2-0).

A negyedik, még BL-idulást érő helyen álló Wolfsburg egy kihagyott hazai büntető után Xaver Schlager góljával szerezte meg a vezetést a 13. percben a Stuttgart otthonában, majd Wout Weghorst is meglőtte a szokásos gólját, a vendégek pedig simán nyertek.

Szünetben még úgy tűnt, hogy a Mönchengladbach is így fog tenni, fordulás után azonban a két gólt szerző Kramaric vezérletével húsz perc alatt fordított a Hoffenheim.