Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Az utolsó másodpercben kapott góllal veszített pontokat a Manchester United - videó

fbl Horizontal
Everton's English striker Dominic Calvert-Lewin (3R) scores his team's third goal during the English Premier League football match between Manchester United and Everton at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 6, 2021. (Photo by Michael Regan / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 23. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Manchester United hazai pályán nagyszerű, fordulatos mérkőzésen játszott 3-3-as döntetlent a vendég Evertonnal, amelyik előbb 0-2-ről tudott egyenlíteni, hogy a ráadás ötödik percében 2-3-ról is megtegye ugyanezt elrontva Ole Gunnar Solskjaer 100. PL-meccsét edzőként.

A mások mellett nyolc játékos (köztük a valaha volt egyik legjobb MU-játékosnak tartott Duncan Edwards), valamint az edzői stáb három tagjának halálával járó müncheni légikatasztrófa 63. évfordulóján, azaz nem akármilyen teherrel a vállán lépett pályára a Manchester United szombaton este az Old Traffordon.

A mérleg másik serpenyőjében viszont ott volt, hogy a MU kedden PL-rekordot jelentő 9-0-ra kiütötte a Southamptont, azaz önbizalomban nem lehetett hiány. Még akkor sem, ha a vendég Everton hat mérkőzés (5 győzelem, 1 döntetlen) óta veretlen idegenben.

Ole Gunnar Solskjaer egyetlen helyen változtatott a Southampton elleni kezdőcsapaton: a középpályára Fred helyett Paul Pogba került be.

A kezdő sípszó előtt a két csapatkapitány, Harry Maguire és Lucas Digne is koszorút helyezett el a kezdőkörben.

A 20. percig, az első MU-szögletig kellett várni az első helyzetre, igaz Pogba fejese után viszonylag zavartalanul vághatta ki a labdát Abdoulaye Doucouré, majd a következő percben Mason Greenwood szép cselek után lőtt – éppen nem lett belőle bedobás. A következő helyzetből azonban már gól lett: Marcus Rashford kiváló beadására tökéletes ütemben érkezett Edinson Cavani, és megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

• Cavaninak nagyon megy az Everton ellen: a liverpooliak ellen szerezte első gólját a MU-ban novemberben, majd betalált a decemberi Ligakupa-párharcukban, és most harmadszor is. Mindannyiszor fejjel, ráadásul.

A gól után nyomasztóvá vált a MU fölénye, az Everton a félpályát is alig-alig lépte át. A 38. percben viszont komoly veszteség érte Solskjaer csapatát: egy passz után Pogba kapott a combjához, és a francia középpályás nem is tudta folytatni a mérkőzést. A helyére Fred állt be.

A szünet előtt nem sokkal Lindelöf adta el a labdát, amit Richarlison tekert rögtön kapura, így, ha nem is találta azt el, de legalább volt egy kísérlete az Evertonnak az első 45 percben. A Unitednek pedig volt még egy gólja: Bruno Fernandes nézte meg, hol áll éppen Cavani, majd inkább egy hanyag mozdulattal beemelte a labdát a tizenhatos sarkáról a hosszú felső sarokba. Mestermunka volt.

• A portugál támad a 37. MU-meccsén a 37. gólban vállal főszerepet szerzőként vagy előkészítőként

A félidő utolsó momentumaként Calvert-Lewin törhetett kapura egy kiugratás után, de a bal kapufa mellé gurított, így maradt a 2-0.

A szünet után két egészen más csapat jött ki az öltözőből. A United védelmének hibáit előbb Doucouré:

• Ez volt az Everton első kaput eltaláló lövése a mérkőzésen.

...majd James Rodríguez használta ki, így az 52. percben már 2-2 volt állás.

• James Rodríguez 5 gólnál és 7 gólpassznál jár a szezonban, de ez volt az első találat a Goodison Partkól távol, amihez köze volt.

A gól után a United igyekezett nyomást gyakorolni az Evertonra, és a 70. percben Luke Shaw egy balról betekert szabadrúgását McTominay csúsztatta a vendégek kapujába.

Az utolsó tíz perc egy 17 méterről a kapu fölé tekert Bruno Fernandes-szabadrúgással indult, majd előbb Digné, aztán Richarlison hagyott ki egy komoly helyzetet, amivel egyenlíthetett volna az Everton. A ráadás utolsó másodperceiben egy szabadrúgáshoz még az Everton kapusa is felment, de a kavarodás végén nem ő, hanem Dominic Calvert-Lewin eszmélt a leggyorsabban, és közelről bektorta a vendégek újabb egyenlítő gólját.

Így Ole Gunnar Solskjaer nem ünnepelhette győzelemmel a 100. Premier League meccsét edzőként, a Manchester United pedig nem érte utol pontszámban a listavezető Manchester Cityt a tabella élén.