Szenzáció a német kupában: másodosztályú csapat verte ki a Bayernt

Holstein Kiel - Bayern Munich Sports soccer DFB Cup, Bayern München, Kiel
13 January 2021, Schleswig-Holstein, Kiel: Football: DFB Cup, Holstein Kiel - Bayern Munich, 2nd round at Holstein Stadium. Kiel's Hauke Wahl (l) scores the goal to make it 2:2. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Christian Charisius/dpa
Szerdán este a Német Kupában a legjobb 16 közé kerülésért lejátszott összecsapáson a Bayern München tizenegyesek után kikapott a másodosztályú Kiel együttesétől, így Hans-Dieter Flick csapata búcsúzott a sorozattól.

A Bayern München a 14. percben szerzett vezetést az összecsapáson, amikor Thomas Müller próbálkozása kipattant a kapusról, pontosan

Serge Gnabry elé, aki köszönte szépen, és közelről nem hibázta el a ziccert.

A hazaiak lest reklamáltak, első ránézésre jogosan. Azonban hiába birtokolta sokkal többet a labdát a Bayern, na meg dolgozott ki helyzeteket, meglepetésre a Bundesliga II. 3. helyén álló Kiel

Fin Bartels révén egyenlíteni tudott a 37. percben egy gyors kiugratás után.

A Bayern München hiába vezetett, végül búcsúzott a Német Kupától Forrás: AFP/Fabian Bimmer

Hiába játszott hatalmas fölényben a Bayern az első félidőben, a Kiel 1-1-s döntetlennel mehetett a szünetre.

A második játékrész elején azonban gyorsan megszerezte ismét a vezetést a Bayern München.

A 48. percben Leroy Sané tekert egy szabadrúgást 20 méterről szépen a bal felsőbe.

A gólt követően sokkal kiegyenlítettebb volt a játék, mint korábban, de a 66. percben Jamal Musiala révén növelhette volna az előnyét a Bayern, azonban Ioannis Gelios nagy bravúrral védett.

A dráma az utolsó utáni pillanatokban érkezett, amikor 95. percben - a játékvezető három perc ráadást jelzett előzetesen -

Hauke Wahl Johannes van den Bergh bal oldali beadása után fejelt a kapuba.

A Kiel kiejtette a Bayern Münchent Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Christian Charisius

A hosszabbításban hiába egykapuzott a Bayern München, a Kiel kiválóan játszva, hatalmasat küzdve megőrizte a kapuját, és eljutott a tizenegyesekig.

A tizenegyeseket magabiztosan rúgták a játékosok, Lewandowski, Wahl, Kimmich, Arslan, Müller, Serra, Alaba, Lee Jae-Sung, Duglas Costa és Hauptmann sem hibázott.

A 6. körben Roca büntetőjét védte Gelios, majd Bartels berúgta, így a Kiel kiejtette a Bayernt!

Meglepetésre a Kiel jutott a következő körbe, ahol majd a Darmstadttal találkozik.

Német Kupa, a 16 közé jutásért
Kiel (II.)-Bayern München 2-2 (1-1, 1-1, 0-0) - tizenegyesek után továbbjutott a Kiel
Gólszerzők: Bartels (37.), Wahl (95.), ill. Gnabry (16.), Sané (48.)