Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Már az a ZTE sem nyeretlen - videó

Budapest, 2020. szeptember 13. A zalaegerszegi Bojan Sankovic (j) és Schön Szabolcs, az MTK játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában játszott MTK Budapest-ZTE FC mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2020. szeptember 13-án. MTI/Illyés Tibor
Az OTP Bank Liga 4. fordulójában az eddig nyeretlen ZTE 3-0-ra győzött a még veretlen MTK otthonában.

Az újonc, de még veretlen fővárosiak utoljára kienc évvel találkoztak élvonalbeli bajnoki mérkőzésen a szezont ezúttal is rosszul kezdő, még nyeretlen zalaikkal. A két csapat utolsó három egymás elleni bajnokiját egyaránt az egerszegiek nyerték, most azonban az MTK volt az esélyesebb, de az első félidő jelentős részében ezt csak a ZTE kapujára veszélytelen mezőnyfölénnyel tudta érzékeltetni.

Cserék

És miután az MTK támadott többet az első félidőben, szinte már törvényszerű votl, hogy a ZTE fog gólt lőni, és így is lett: a 41. percben egy mintaszerű támadás végén Könyves ugratta ki Gergényit, aki remekül játszottt középre, az érkező Favorovnak pedig már csak a kapuba kellett belsőznie a labdát (0-1).

Az 53. percben Zivko növelhette volna a vendégek előnyét, de 15 méterről nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. A 75. percben azonban már nem hibázott a ZTE, egészen pontosan Bedi, aki Tanaszin beadását vágta a hazaiak kapujába, miután Szánthó Regő még elvétette előtte a labdát.

A második gól után teljesen felszabadult a ZTE játéka, a válogatottba is meghívott Babati Benjámin kétszer is óriási helyzetben hibázott. Igaz, a másik oldalon Demjénnek is kellett védenie, a 88. percben azonban minden eldőlt, amikor egy labdaszerzés után a kiugró Szánthó remek csel után a bal alsó sarokba lőtt (0-3).