Az Atlético Madrid nem tudott nyerni az Athletic Bilbao otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

Mivel a Barcelona és a Real Madrid mögötti két, még Bajnokok Ligája-indulást érő helyért összesen öt csapat van nagy csatában, ezért az Atlético Madridnak győznie kellett az Athletic Bilbao otthonában is. Ott volt a lelátón a baszkok legendás támadója, Aritz Aduriz is, aki eredetileg a szezon végén vonult volna vissza, azonban térdsérülése és a koronavírus-járvány miatti három hónapos szünet közbeszólt.

Megszenvedett egymással az Athletic Bilbao és az Atlético Madrid Forrás: AFP/Ander Gillenea

Az első félidőben a legtöbbször a télen Kínából kölcsönben visszatérő Yannick Carrasco került helyzetbe, azonban mindhárom alkalommal pontatlanul célzott.

A baszkok a játékrész közepére egyértelműen Diego Simeone csapata fölé nőttek. Jan Oblak előbb Inaki Williams, majd Yeray Alvárez fejese után védett fantasztikus mozdulattal.

A 37. percben már a szlovén is tehetetlen volt,

Iker Muniain góljával megszerezte a vezetést a Bilbao.

A 27 éves játékos egy technikás megmozdulást követően külsővel talált a kapuba.

A hazaiak a gól után kicsit belealudtak a mérkőzésbe, az Atlético Madrid hamar egyenlíteni tudott.

A 37. percben Diego Costa használt ki egy védelmi hibát.

A fővárosiak támadója Koke passzát váltotta gólra, kialakítva a félidei 1-1-es eredményt.

A 63-64. percben a két csapat összesen ötöt cserélt - a Bilbao kettőt, az Atlético hármat. Sokáig az újonnan pályára lépő futballisták sem tudtak színt vinni a második félidőbe. A 80. percben megszerezhette volna az Atlético a győztes gólt, azonban Unai Simón dupla védése megmentette a hazaiakat.

Az Atlético szezonbeli 13. döntetlenjét játszotta a bajnokságban.

Az előző szezon döntetlenkirálya a Valencia volt Spanyolországban, 16 döntetlennel. Mivel még tíz játéknap hátra van, ezért ezt lehet, hogy túlszárnyalják a fővárosiak.

Úgy néz ki, hogy ott folytatja a La Liga 6. helyén álló együttese, ahol a hosszú szünet előtt abbahagyta. Diego Simeone pedig nem biztos, hogy a legalkalmasabb személy arra, hogy egy játszó csapatot építsen az elmúlt évtized romboló stílusa után. Erre könnyen rámehet a következő szezonbeli BL-indulásuk is.