Megvan a 100 gól a Bayern Münchennek a Bundesligában - videó

Bayern München
27 June 2020, Bavaria, Wolfsburg: Football: Bundesliga, 34th matchday, VfL Wolfsburg - FC Bayern Munich, in the Volkswagen Arena. Mickael Cuisance (2nd from left) of Bayern cheers after his goal for the 0:2 with Thomas Müller (2nd from right) and Robert Lewandowski (right). Photo: Kai Pfaffenbach/Reuters-Pool/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to exploit or have exploited in the stadium and/or from the game taken photographs in the form of sequence images and/or video-like photo series.
A Bayern München 4-0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német labdarúgó-bajnokság 34., utolsó fordulójában. A bajorok történetük során másodszor érték el a 100 gólt a Bundesligában. Sallai Roland (Freiburg) végig a pályán volt, Szalai Ádám (Mainz) és Gulácsi Péter (RB Leipzig) nem kapott lehetőséget.

Öt gólt kellett rúgnia a Wolfsburg ellen a Bayern München csapatának utolsó mérkőzésén ahhoz, hogy beállítsa saját, 1971-72-es Bundesliga-rekordját. Szűk fél évszázaddal ezelőtt a bajorok 101 góllal zárták a szezont, aminek a megdöntéséhez nagyon közel kerültek az első félidő után.

Hansi Flick csapata két francia játékosa, Kingsley Coman és Mickael Cuisance góljaival mehetett 2-0-s előnnyel a szünetre. Coman vezetést jelentő találata előtt Thomas Müller 21. gólpasszát adta, aki ezzel megdöntötte Kevin De Bruyne - öt évvel ezelőtti -, 20 asszisztos csúcsát.

Az utolsó húsz percet emberhátrányban játszhatta végig a bajnokcsapat, aminek meg is lett az eredménye. A gólkirály Robert Lewandowski tizenegyesből megszerezte 34. gólját, majd Thomas Müller lőtte ki a hosszú felső sarkot.

Ezzel a két góllal megszerezte századik gólját a szezonban a Bayern München.

A rekorddöntés már nem jött össze, így a Bayern München 4-0-s győzelemmel zárta a szezont. A 30. bajnoki címét nyerő együttes húsz mérkőzéses veretlenségi szériával fejezi be az idényt. December 7. óta egyedül a Leipzig tudott pontot szerezni ellenük.

Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig is győzelemmel tudta zárni a bajnokságot. A lipcseiek 2-1-re tudtak győzni az Augsburg otthonában, amivel harmadik helyen zárták a Bundesligát. Timo Werner pályafutása 94. és 95. gólját szerezte, amivel a klub történetének legeredményesebb játékosa lett.

A negyedik Bajnokok Ligája-indulást érő helyet a Borussia Mönchengladbach szerezte meg, miután 2-1-re legyőzte a Herthát, így a Bayer Leverkusen sikere ellenére maradt a táblázat negyedik helyén.

Az Európa Liga-szereplést korábban kiharcoló Hoffenheim 4-0-ra nyert az ezüstérmes Borussia Dortmund otthonában. A vendégek mind a négy találatát a horvát válogatott Andrej Kramaric szerezte.

A Werder Bremen 5-1-es kiütéses győzelmével megelőzte a táblázaton a játéknapot megelőzően még előtte álló Fortuna Düsseldorfot. Ez azt jelenti, hogy ők játszhatnak osztályozót a bennmaradásért, míg az újonc egy első osztályú szezon után kiesett a második vonalba.

Az utolsó fordulóban összesen 34 gólt szereztek a csapatok, ez meccsenkénti 3,78-as átlagot jelent.