Szalai Ádámmal a soraiban játszott döntetlent a Mainz - videó

Szalai Ádám, Mainz
Mainz' Cameroonian midfielder Kunde Malong (2nd L) celebrates with teammates after scoring the 2-2 goal during the German first division Bundesliga football match FC Cologne v Mainz 05 on May 17, 2020 in Cologne, western Germany as the season resumed following a two-month absence due to the novel coronavirus COVID-19 pandemic. (Photo by Lars Baron / POOL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a Köln és a Mainz 2-2-es döntetlent játszott egymással. A vendégcsapatban Szalai Ádám csereként beállva húsz percet kapott a bizonyításra.

Szalai Ádám csapata, a Mainz a koronavírus-járvány miatti kéthónapos szünet előtt kiváló formában lévő Köln otthonában lépett pályára vasárnap délután. A magyar válogatott támadója a kispadon kezdte a mérkőzést.

Szalai csapata a 26. forduló előtt alig három ponttal előzte meg az osztályozó helyen álló Fortuna Düsseldorfot, és már nagyon hamar nehéz helyzetbe került.

A 6. percben Mark Uth tizenegyesből szerzett góljával megszerezte a vezetést a Köln.

Hiába vetődött jó irányba Florian Müllet, a német játékos hajszálpontosan lőtte ki a sarkot.

Mark Uth tizenegyesből szerzett vezetést a Mainz ellen Forrás: Picture-Alliance via AFP/Verwendung weltweit/Anke Waelischmiller

Az első félidőben inkább a Köln akarata érvényesült, a Mainz nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani. A szünetre is a nemcsak a szurkolóikat, de kabalaállatukat, IX. Hennest is nélkülözni kényszerülő hazaiak mehettek 1-0-s előnnyel.

A második játékrészt sem kezdte jól a Mainz.

Az 53. percben az osztrák Florian Kainz egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után megduplázta a Köln előnyét.

A Mainz ezután cserére szánta el magát, de nem Szalai, hanem Taiwo Awoniyi állt be, aki öt perccel pályára lépése után megszerezte a szépítő gólt.

A 61. percben Awoniyi egy kiváló támadás végén talált a kapuba.

A 69. percben pedig újabb támadó szellemű játékost küldött a pályára Achim Beierlorzer:

Szalai Ádám váltotta Edimilson Fernandest, így a magyar játékosnak 20 perce volt bizonyítani.

Szalai Ádám már a pályán volt, amikor a Mainz kiegyenlített Forrás: AFP/Lars Baron

A 32 éves támadó pályára lépése után pár pillanat múlva, egy nagyszerű egyéni megoldást követően már 2-2 volt az állás.

A 72. percben a kameruni Pierre Kunde Malong a félpályáról nyílegyenesen vezette ziccerig a labdát, majd kiegyenlített.

Nem mindennapi látvány volt, ahogy mindenféle irányváltás nélkül végigsprintelt a labdával.

Az utolsó tíz percben mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a mérkőzést. Hazai oldalon Leitsner, a vendégektől pedig Onisiwo próbálkozhatott, azonban egyikük sem járt sikerrel.

A Mainz 2-2-es döntetlent játszott a Köln otthonában.

A szerzett pontnak köszönhetően Szalaiék négy pontra kerültek az osztályozós helytől, az újonc Köln pedig megerősítette 10. helyét a táblázaton.