Az Arsenal négy, a PSV három góllal nyert az Európa-ligában

London, 2019. október 3. Gabriel Martinelli, az angol Arsenal játékosa ünnepli a belga Standard Liege elleni gólját a labdarúgó Európa-liga második fordulójában, az F csoportban játszott mérkőzésen a londoni Emirates stadionban 2019. október 3-án. MTI/EPA/Andy Rain
Az Európa-liga csoportkörének 2. fordulójának esti mérkőzésein magabiztosan nyert hazai pályán az Arsenal, míg a PSV és az azeri Qarabag idegenben tett ugyanígy egy botránnyal tarkított meccsen.

A szokás szerint tartalékosan felálló londoniak a 18 éves brazil csatár, Gabriel Martinell duplájával és Joseph Willock góljával már a 22. percben 2-0-ra vezettek az F csoportban a belga Standard Liége ellen, a második félidőben pedig még növelni is tudták a különbséget.

A csoport másik meccsén az előző fordulóban az Arsenaltól simán kikapó Eintracht Frankfurt idegenben győzte le a portugál Guimarest.

Az E csoportban a Celtic a román Clujt verte hazai pályán két góllal, míg a Lazio hátrányból fordítva nyert Rómában a Rennes ellen.

A D csoportban a PSV már 3-0-ra is vezetett a norvég Rosenborg otthonában, a hazaiak innen csak szépíteni tudtak. Ugyanebben a négyesben a Sporting hátrányból fordítva nyert az osztrák LASK ellen.

A B csoportban a szomszéd városok rangadóján a Malmö 1-1-es döntetlent játszott a dán Koppenhágával. Ugyanitt a Kádár Tamással a kezdőben felálló Dinamo Kijev gólnélküli döntetlent játszott a svájci Lugano otthonában. A találkozót végigjátszó magyar védő a 35. percben sárga lapot kapott.

A korábbi Ferencváros-edző, Thomas Doll által irányított ciprusi APOEL szoros meccsen kapott ki a Sevilla otthonában. A csoport másik meccsét, a Dudelange–Qarabag találkozót a 34. percben félbeszakította a játékvezető, miután egy drón repült a játéktér fölé az Örményország és Azerbajdzsán által vitatott Hegyi-Karabah nevű terület zászlójával.

Eredmény, Európa-liga, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Dudelange (luxemburgi)–Qarabag (azeri) 1-4 (0-3)
Sevilla (spanyol)–APOEL (ciprusi) 1-0 (1-0)

B csoport:
Lugano (svájci)–Dinamo Kijev 0-0
Malmö–FC Köbenhavn 1-1 (0-1)

C csoport:
Krasznodar (orosz)–Getafe (spanyol) 1-2 (0-1)
Trabzonspor (török)–FC Bazel 2-2 (1-1)

D csoport:
Rosenborg (norvég)–PSV (holland) 1-4 (0-3)
Sporting (portugál)–LASK (osztrák) 2-1 (0-1)

E csoport:
Celtic (skót)–Cluj (román) 2-0 (1-0)
Lazio–Rennes 2-1 (0-1)

F csoport:
Arsenal–Standard Liége 4-0 (3-0)
Guimares (portugál)–Eintracht Frankfurt 0-1 (0-1)

korábban játszották:
G csoport:
Young Boys (svájci)-Glasgow Rangers (skót) 2-1 (0-1)
Feyenoord (holland)-FC Porto (portugál) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Feyenoord 3 pont (2-1), 2. Young Boys 3 (3-3), 3. Glasgow Rangers 3 (2-2), 4. FC Porto 3 (2-3)

H csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Espanyol (spanyol) 0-2 (0-0)
Ferencváros-PFC Ludogorec (bolgár) 0-3 (0-2)
Az állás: 1. PFC Ludogorec 6, 2. Espanyol 4, 3. Ferencváros 1, 4. CSZKA Moszkva 0

I csoport:
St. Étienne (francia)-VfL Wolfsburg (német) 1-1 (1-1)
Olekszandrija (ukrán)-KAA Gent (belga) 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Wolfsburg 4 pont (4-2), 2. KAA Gent 4 (4-3), 3. St. Étienne 1 (3-4), 4. Olekszandrija 1 (2-4)

J csoport:
Basaksehir (török)-Borussia Mönchengladbach (német) 1-1 (0-0)
Wolfsberger AC (osztrák)-AS Roma (olasz) 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Wolfsberger AC és AS Roma 4 pont (5-1), 3. Borussia Mönchengladbach és Basaksehir 1 (1-5)

K csoport:
Besiktas (török)-Wolverhampton Wanderers (angol) 0-1 (0-0)
SC Braga (portugál)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-2 (1-1)
Az állás: 1. Slovan Bratislava 4 pont (6-4), 2. SC Braga 4 (3-2), 3. Wolverhampton Wanderers 3, 4. Besiktas 0

L csoport:
AZ Alkmaar (holland)-Manchester United (angol) 0-0 (0-0)
FK Asztana (kazah)-Partizan Beograd (szerb) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Partizan Beograd 4 pont (4-3), 2. Manchester United 4 (1-0), 3. AZ Alkmaar 2, 4. FK Asztana 0