A listavezető FC Barcelona szombaton a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában, három körrel a sorozat vége előtt megvédte címét, és megnyerte 26. bajnoki trófeáját, miután hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Levante együttesét. Mióta 2008-ban Pep Guardiola lett a Barcelona edzője, és elkezdődött a Barca legújabb korszaka, ez volt a 11. bajnoki szezon, és ebből nyolcadszor lettek bajnokok a katalánok (kétszer a Real és egyszer az Atlético Madrid nyerte a bajnokságot).

A Barcelona a Liverpool elleni BL-elődöntőre is gondolt már a Levante ellen, ugyanis

Ernesto Valverde csak a kispadra nevezte Lionel Messit.

Ez meg is látszott a katalán együttes első félidei játékán, mert bár hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott (68-32 százalék), és hét alkalommal kaput is talált, a vezetést nem tudta megszerezni.

Lionel Messi gólja kellett a Barcelona újabb bajnoki címéhez Forrás: AFP/Lluis Gene

A félidőben azonban beállt az ötszörös aranylabdás argentin támadó, aki sokéig nem is tétlenkedett,

a 62. percben megszerezte a vezetést a Barcelonának egy okos csel utáni szép tekeréssel.

A kapott gól után próbált váltani a Levante, de a Barcelona birtokolta többet a labdát, helyzeteket is dolgozott ki, viszont újabb gólt már nem sikerült szereznie - ahogy a vendég csapatnak sem, amely

a korábbi újpesti Enis Bardhi révén a 90. percben kapufát is lőtt -,

így a bajnoki címhez szükséges három pontot begyűjtötte Valverde együttese.

A katalán sztárcsapat előnye ugyanis kilenc pont a második Atlético Madriddal szemben három fordulóval a vége előtt, de a rosszabb egymás elleni eredményének köszönhetően a fővárosi csapat már nem előzheti meg a Barcelonát, amely így a 26. bajnoki elsőségét ünnepelhette.