Csütörtök este Dublinban megtartották az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének sorsolását. A mieink Izlanddal, Portugáliával és Oroszországgal került egy négyesbe a május 3-tól 19-ig Írországban sorra kerülő tornán.

Preisinger Sándor U17-es válogatottja ősszel mindhárom mérkőzését megnyerte az Eb-selejtező elitkörben, majd következett a hazai rendezésű elitkör, ahol előbb Norvégia (1–0), majd Bosznia-Hercegovina ellen tudott nyerni és immár öt mérkőzés óta gólt sem kapott a csapat. A megszerzett hat ponttal az együttes már biztos továbbjutóként futhatott ki a gyepre a torna zárómérkőzésén, ahol Belgium volt az ellenfele. A csoportgyőztes válogatottól kaptunk először gólt és első vereségünket is elszenvedtük (4–2) a selejtezősorozatban. Ennek azonban már nem volt tétje, hiszen a nyári, írországi kontinensviadalon 16 csapat vehet részt, így a csoportelső mellett, hét csoportmásodik – köztük Magyarország – is kvalifikálta magát.

Preisinger Sándor (jobbról a második) csapata kőkemény csoportba került Forrás: mlsz.hu

Az Eb-sorsolást a Dublin Arénában tartották csütörtök este. A csapatokat két kalapba osztották, minket a másodikból húztak.

A kalapbeosztás így alakult

:

1. kalap: Hollandia (címvédő), Olaszország, Belgium, Franciaország, Portugália, Spanyolország, Izland

2. kalap: Anglia, Ausztria, Oroszország, Magyarország, Svédország, Görögország, Csehország, Németország

Az első kalapban az elitkör hét legjobb csoportgyőztese kapott helyet, akik a sorsoláson kialakított négy csoport első két-két helyét foglalják el. A házigazda Írországot az A csoportban szerepel.

A második kalapba a nyolcadik csoportgyőztes és a hét továbbjutó csoportmásodik került, akiket a négy csoport harmadik és negyedik helyeire sorsoltak ki.

A tornán a csapatoknak esélyük lesz rá, hogy kivívják szereplésüket a brazíliai világbajnokságon, ahova Európa legjobb öt csapata jut ki.

A 16 válogatott hét stadionban méri össze tudását május 3. és 19. között.

– nyilatkozta az mlsz.hu-nak Preisinger Sándor szövetségi edző a helyszínen.

2016-ban Gera Zoltán Portugáliának lett gólja lett az Eb legszebb találata Forrás: AFP/Francisco Leong

Negyeddöntők: Május 12-13.
Elődöntők és az U17-es vb-rájátszás: Május16.

2. negyeddöntő győztese–4. negyeddöntő győztese

A vb-rájátszásban a negyeddöntők két legjobb kiesője csap össze. Ezt a következő szempontok szerint határozzák meg: