A Chelsea nem tudta kihasználni a riválisok botlását

Chelsea
Burnley's English striker Ashley Barnes (C) scores past Chelsea's Spanish goalkeeper Kepa Arrizabalaga (L) for their second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Burnley at Stamford Bridge in London on April 22, 2019. (Photo by Adrian DENNIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Hiába kapott ki a Chelsea minden riválisa a hétvégi Premier League-fordulóban, a londoniak nem tudták kihasználni a Tottenham, a ManUnited és az Arsenal botlását, a játéknap zárómeccsén 2-2-es döntetlent játszottak a Burnley ellen a Stamfrod Bridge-en.

A találkozó első fele hasonló őrülettel indult, mint a szerdai City-Totteham BL-negyeddöntő, Hendrick a 8. percben egy szöglet utáni kapáslövéssel a vendégeket juttatta előnybe, Kanté és Higuaín góljaival azonban bő negyedóra elteltével már a Chelsea vezetett. Erre is volt azonban válasza a Burnleynek, Sean Dyche alakulata egy szabadrúgást követő figurából egalizált, így 24 perc elteltével 2-2 állt az eredményjelzőn.

Bár a hazaiak a folytatásban mindent megtettek a győzelemért, és gyakorlatilag az egész második félidőt végigtámadták, nem tudtak újabb gólt szerezni, így meglépni sem a riválisoktól.