Luis Enrique nélkül nyertek a spanyolok, öregember repítette az olaszokat

fbl Horizontal
Italy's forward Fabio Quagliarella (R) celebrates after scoring a penalty during the Euro 2020 Group J qualifying football match Italy vs Liechtenstein on March 26, 2019 at the Ennio-Tardini stadium in Parma. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)
A spanyol válogatott Európa-bajnoki selejtezőn 2-0-ra nyert Máltán, az olaszok otthon ütötték ki Liechtensteint.

Luis Enrique családi okok miatt nem lehetett ott a spanyol csapattal Máltán, a szövetség annyit közölt, hogy tiszteletben tartják a szövetségi kapitány helyzetét, Sergio Ramos egy tweetben jelezte, reméli, minden a lehetőségekhez képest a legjobban alakul majd, és érte fognak ma nyerni Máltán.

Ramosnak igaza lett, természetesen nyertek, de a máltai csapat nagyot küzdött, a vége csak 0-2 lett, Morata duplázott.

A spanyolok két meccs után hat ponttal állnak. A norvég csapat jobban kezdte a meccset a svédek ellen, a félidőben 1-0-ra vezetett, majd a második játékrész elején növelte előnyét. A svédek egészen a 70. percig nem tudtak betalálni, azt követően azonban háromszor is sikerült nekik. Robin Quaison 91. percben szerzett góljával fordítottak, de nyerni nem tudtak, mert pillanatokkal a lefújás előtt, a 97. percben Ola Kamara egyenlített.

Az olaszok hazai pályán 6-0-ra kitütték Liechtensteint, a csapatban duplázott Fabio Quagliarella, aki így az olasz csapat történetének legidősebb gólszerzője lett 36 évesen és 54 naposan, az albán válogatottól nemrégiben menesztett Christian Panucci rekordját adta át a múltnak.

Az olaszoknál betalált még Sensi, Verratti, Kean és Pavoletti is, az olaszok két kör után százszázalékosak.

A csoport másik meccsén a bosnyákok 2-2-t játszottak a görögökkel.

A D-csoportban Írország 1-0-ra nyert Grúzia ellen, Svájc 3-3-at játszott Dániával úgy, hogy Svájc már 3-0-ra is vezetett. Bázelben a házigazda svájciak a 76. percre háromgólos előnyt harcoltak ki, és úgy tűnt, simán nyerik a nap rangadóját, ám a vendég dánok feltámadtak, és a 84., 88. és 93. percben szerzett gólokkal megszerezték az egyik pontot.

Málta–Spanyolország 0–2 (Morata 31., 73.)
Norvégia–Svédország 3–3 (Johnsen 41., J. King 59., O. Kamara 97., ill. Claesson 70., Quaison 86., 91.)
Románia–Feröer 4–1 (Deac 26., Keserü 29., 33., Puscas 63., ill. V. Davidsen 40. – 11-esből)
Olaszország–Liechtenstein 6–0 (Sensi 17., Verratti 32., Quagliarella 35., 45+3. – mindkettőt 11-esből, Kean 70., Pavoletti 77.)
Bosznia-Hercegovina–Görögország 2–2 (Visca 10., Pjanic 15., ill. Fortunisz 64. – 11-esből, Kolovosz 85.)
Örményország–Finnország 0–2 (F. Jensen 14., Soiri 78.)
Svájc–Dánia 3–3 (Freuler 19., G. Xhaka 66., Embolo 76., ill. M. Jörgensen 84., Gytkjaer 88., Dalsgaard 93.)
Írország–Grúzia 1–0 (Hourihane 36.)

D csoport: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0-1), 5. Georgia 0-2 (0-3)

F csoport: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Svédország 4, 3. Románia 3 (5-3), 4. Málta 3 (2-3), 5. Norvégia 1 (4-5), 6. Feröer-szigetek 0

J csoport: 1. Olaszország 6 pont, 2. Görögország 4 (4-2), 3. Bosznia-Hercegovina 4 (4-3), 4. Finnország 3, 5. Örményország 0 (1-4), 6. Liechtenstein 0 (0-8)