Vágólapra másolva!
A Chelsea eljutatta fellebbezését a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA), mely a következő két átigazolási időszakból kizárta a klubot.

A FIFA keddi tájékoztatása szerint a szövetség megkapta a londoniak beadványát, de arról, hogy a fellebbezés lezárultáig felfüggesztik-e a büntetés végrehajtását, az üggyel foglalkozó bizottság vezetője dönt majd.

Roman Abramovics, a Chelsea tulajdonosa Forrás: AFP/Ben Stansall

A Chelsea, azért kapott egy évre szóló eltiltást, mert a FIFA szerint 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A Kékeknek mellékbüntetésként 600 ezer svájci frankot (168 millió forint) is fizetniük kell, és a helyzet rendezésére három hónapot kaptak.

A FIFA két hete egyúttal az angol tagszövetséget is elmarasztalta, 510 ezer svájci frankos bírságot rótt ki rá, és hat hónapot adott arra, hogy tegye világossá, illetve rendezze a kiskorúak nemzetközi átigazolására vonatkozó szabályozását.

Az elmúlt évek legnagyobb ajándéka lehet a Chelsea-nek a FIFA büntetése

Néhány nappal korábban robbant a hír, miszerint a FIFA a következő két átigazolási időszakból kizárta az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Chelsea-t, amely 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve megannyi szabálytalanságot követett el a regisztrációk során.

A nemzetközi szövetség hasonló érveléssel a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása.

A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két időszakra zárták ki az átigazolásból.

Chelsea: a világ legmeghökkentőbb átigazolási politikája

Soha ennyi játékosa nem volt még kölcsönben a Chelsea-nek, mint a januári átigazolási piac zárása után. 42, azaz majdnem négy csapatnyi futballista van szétszórva tizenegy ország 36 csapatában. De mi ennek a rendszernek az értelme, már ha egyáltalán van neki? Elsőre nehéz elhinni, de messze nem ördögtől való gondolatok vezérlik a londoni klub vezetőit, amikor eldugdossák a játékosaikat szerte Európában.